Detektyw ludzkich twarzy

21.05.2018 15:23
Fotografia: grofia: Chillizet
Dagmara Kowalska i Bartosz Cierbikowski

W ludzkich twarzach widać historie: bolesne, zabawne, wzruszające. Bartosz Cierbikowski 24 letni fotograf wychwytuje je, opisuje i pokazuje w cyklu swojego autorstwa „Ludzkie historie, ludzkie twarze”. W mozaice opowieści obcych ludzi widać także historię tego młodego człowieka i jego talent.

Bartek mieszka w Gdyni. Kilka godzin dziennie przemierza ulice swojego miasta, żeby znaleźć tę twarz, której historię chce opowiedzieć. – Wystarczy mi ułamek sekundy, wystarczy, że spojrzę na kogoś i wiem, że ma coś ciekawego do powiedzenia. Podchodzę, przedstawiam się i pytam czy weźmie udział w moim projekcie – tak opisuje część swojej pracy.

Od ubiegłego roku Bartek realizuje projekt 365, w ramach cyklu „Ludzkie historie, ludzkie twarze”. Każdego dnia pokazuje i w kilku zdaniach opisuje życie złowionego przechodnia. Zdjęcia umieszcza na swoim facebookowym profilu.

Niektóre opowieści pozostają w głowie i sercu. Należy do nich część życia pewnej seniorki, która 20 lat temu bez wahania kupiła bilet autobusowy młodej dziewczynie marzącej o studiach pielęgniarskich. Bilet i garsonka tej kobiety stały się przepustką do dalszego życia. Chcecie poznać finał tej opowieści? Zapraszamy do odsłuchania rozmowy Dagmary Kowalskiej z Bartoszem Cierbikowskim.