"Darkness And Light", czyli Tydzień płyty z Johnem Legendem

10.01.2017 12:13
Fotografia: grafia: materiały promocyjne
John Legend "Darkness And Light"

Pianista, kompozytor, zdobywca wielu nagród Grammy oraz Oscara w 2015 roku za najlepszą piosenkę - John Legend nagrał swoją piątą, studyjną płytę "Darkness & Light".

Singlami promującymi to wydawnictwo są piosenki "I Know Better" oraz "Penthouse Floor" z gościnnym udziałem rapera Chance the Rapper. Legend oprócz Chance'a do współpracy nad krążkiem zaprosił producenta Blake Millsa odpowiadającego za projekt Alabama Shakes, Brittany Howard oraz Miguela.

Krążek to skąpana w dźwiękach r&b i soul 45- minutowa, miłosna opowieść, opowiedziana, a raczej zaśpiewana nieskazitelnym głosem artysty. Tematem przewodnim, podobnie jak na czterech pozostałych krążkach jest po prostu miłość, której motyw przewija się przede wszystkim w warstwie lirycznej. "Kto będzie Cię całował, gdy odejdę? Bedę Cię kochał teraz, jakby to było, wszystko co mam", śpiewa w utworze "Love Me Now". 

Nie bez znaczenia jest również fakt, że od niedawna John jest szczęśliwym ojcem córeczki o imieniu Luna. Jak twierdzi jego producent Blake Mills: "Ta płyta idzie pod prąd i przypomina, że choć jesteśmy pogrążeni w ciemności, to światło pcha nas do przodu we wszystkim, co robimy".