Czym są święta? Rozmowa Rafała Turowskiego i Łady Drozdy

15.12.2017 11:05
Fotografia:
Czym są święta? Rozmowa Rafała Turowskiego i Łady Drozdy

Rafał Turowski i Łada Drozda próbują odpowiedzieć na pytania dotyczące wartości świąt i zachęcić do spędzania ich na swój sposób, po to, aby osiągnąć jeden, przyświecający im cel – szczęście.

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości i wspólnych spotkań przy stole. Ale czy rzeczywiście tak jest? Rafał Turowski, zastanawiając się nad fenomenem świąt, zaprosił do rozmowy swoją redakcyjną koleżankę Ładę Drozdę – coacha, psychologa i autorkę książek. We wspólnej pogawędce, zastanawiają się, jak oczekiwania dotyczące świąt, idylla, którą stworzyliśmy sobie jako społeczeństwo, wpływa na rzeczywiste przeżywanie świąt. Czy ich magia jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla dzieci, a my, dorośli, wraz z wiekiem ją tracimy?

W jaki sposób spędzamy święta i czy możemy pozwolić sobie na odstępstwa od reguł? Może oczekiwania świata wobec świąt sprawiają, że nie ma ucieczki od ich mainstreamowego postrzegania, a radowanie się wspólnym posiłkiem, stało się symbolem wyuczonych i bezrefleksyjnych postaw? Wszystko w poniższym podcaście!