Czy naprawdę wszystko już było?

14.05.2018 14:52
Fotografia: grafia: Chillizet
Czy naprawdę wszystko już było?

Let's Start Up czyli od pomysłu do przedsiębiorstwa i dużych pieniędzy. Studenci ze Szkoły Głównej Handlowej stworzyli platformę pomocową dla przyszłych wynalazców i przedsiębiorców.

 200 lat temu eksperci z dziedziny wynalazków twierdzili, że wszystko już wymyślono. Długo po tym stwierdzeniu powstały patenty na samochód, radio, mikser, zmywarkę, golarkę elektryczną i parę innych wynalazków, bez których dziś trudno by się żyło. Dlatego warto tworzyć start up-y i rewolucjonizować świat wynalazkami, szukać nowych pól do kolejnych rewolucji technologicznych – przekonują nasi goście Agata Strzępka i Michał Grzesiński organizatorzy projektu Let’s Start Up.

- Ambitny, młody człowiek może osiągnąć sukces. W swój pomysł powinien zainwestować czas, energię i posiłkować się pomocą tych, którzy przeszli już podobną drogę od pomysłu do wynalazku – mówi Michał Grzesiński student warszawskiej SGH.

- Zawsze na początku jest najtrudniej, stąd pomysł na zorganizowanie programu Let’s Start Up, dzięki któremu wielu młodych wynalazców wprowadza na rynek kolejne ułatwienia – ocenia Agata Strzępka.

9 maja w gmachu SGH odbyła się konferencja, podczas której eksperci podpowiadali jak z pomysłu stworzyć biznes, znaleźć organizacje i środki wspierające młodych przedsiębiorców. Czy tylko młodych? Niekoniecznie. Każdy, kto ma dobry pomysł, który może zrewolucjonizować świat w konkretnej dziedzinie – nie tylko może, ale powinien go zrealizować. O tym także z naszymi gośćmi rozmawiała Dagmara Kowalska. Zapraszamy do odsłuchania audycji.