Chillizet Xmas Live Sessions: Michał Sołtan, Edyta Górecka, Pola Rise, Marek Napiórkowski & Dorota Miśkiewicz

21.12.2018 15:46
Fotografia: Chillizet
Goście w studiu Chillizet

4 wspaniałe zespoły, znane z anteny Chillizet, zaprezentowały swój autorski, świąteczny repertuar.

Nic nie wprawia tak doskonale w świąteczny, magiczny nastrój jak muzyka, a zwłaszcza grana na żywo. W zimowych okolicznościach, przy choince, jazzman, multiinstrumentalista Michał Sołtan wraz ze swoimi kolegami z zespołu oraz "żółtym psem" Brunem zaśpiewali i zagrali piosenkę "Mrozik", która wpada w ucho od pierwszego taktu. Nie zabrakło trąbki, saksofonu, a nawet kontrabasu.

Edyta Górecka, to młoda artystka o szczególnej barwie głosu. Wraz ze swoim 3- osobowym zespołem przyjechała specjalnie dla nas z Krakowa. Jej piosenka "Piernik, Lukier i Miód" została napisana w ubiegłym roku i jest muzyczną definicją ciepła i świątecznej serdeczności.

Pola Rise, rok po wydaniu debiutanckiego "Anywhere But Here" nie spoczywa na laurach. Piosenka "River" oryginalnie wykonywana przez Joni Mitchell w 1971 roku została przeraanżowana przez Polę i jej zespół. "Mam poczucie, ze każdy z nas dzięki tej piosence na chwilę się zatrzymał i zastanowił nad istota świat i nad tym co jest najważniejsze w tym wyjątkowym czasie” - tak o utworze mówi sama Pola.

Marek Napiórkowski, współprowadzący czwartkowej audycji w Chillizet "Dźwięki Nieoczywiste" wystąpił wraz z Dorotą Miśkiewicz, wokalistką, kompozytorką, skrzypaczką i partnerką nie tylko na scenie. Duet zaprezentował swoją interpretacje kolędy "Dzisiaj w Betlejem".