Carnilove True Fresh: Jak wybrać najlepszą karmę dla psa? I czemu ten wybór jest aż tak ważny?

Materiał sponsorowany
01.08.2022 14:17
Fotografia:
Carnilove True Fresh: Jak wybrać najlepszą karmę dla psa? I czemu ten wybór jest aż tak ważny?

Wybór najlepszej karmy dla psa nierzadko należy do trudnych, gdyż rynek zalewają coraz nowsze produkty oraz zmieniające się trendy dietetyczne. Ciężko jest wytypować tę jedną, jedyną pozycję, która będzie idealna dla każdego czworonoga, chociaż z pewnością byłoby to na wagę złota.

Dobór odpowiedniej diety ma często kluczowe znaczenie w życiu psa. Przeczytanie poniższego artykułu zapewne natchnie Cię do wielu rozważań, ale także przyznania racji stwierdzeniu: „Jaka jest najlepsza karma dla psa? Cóż, to zależy…”. Zgadza się, zależy to od wielu czynników. Warto zwrócić uwagę na to, czym powinna się charakteryzować wysokiej jakości karma oraz jak prawidłowo dobrać ją względem potrzeb domowego ulubieńca. Rozważmy to wspólnie z Carnilove True Fresh!

Odpowiednio dobrana karma dla psa powinna przede wszystkim dostarczać zwierzakowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych, których proporcje i ilości będą spełniały potrzeby konkretnego osobnika. Formuła musi wspierać np.: prawidłowy wzrost i rozwój szczenięcia, pomagać w utrzymaniu właściwej kondycji psów dorosłych lub zadbać o zwierzę z określonymi potrzebami. Ważne, aby składniki w niej zawarte były wysokiej jakości, wysoko przyswajalne oraz pozbawione niepotrzebnych dodatków. Kluczowa pozostaje również smakowitość posiłku, gdyż nawet najlepszy skład nie będzie tak ważny, jeśli karma okaże się po prostu nieapetyczna i pies nie podejdzie do miski.

Karma, którą żywiony jest na co dzień pies, powinna być oznaczona jako „pełnoporcjowa” (lub inaczej: „kompletna” albo „bytowa”). Oznacza to, że jej skład zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe danego gatunku w prawidłowych ilościach i proporcjach. W przypadku psa, który należy do względnych mięsożerców (jest w stanie efektywnie korzystać z obu źródeł białka - pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego) skład posiłków powinien opierać się przede wszystkim na mięsie, które uzupełnia dodatek surowców pochodzenia roślinnego.

Karma ze składników najwyższej jakości

W wysokiej jakości recepturach karm linii Carnilove True Fresh podstawę składu stanowi wyłącznie świeże mięso, którego na 1 kg gotowego produktu przypada aż 600 g! Pochodzi ono tylko z zatwierdzonych hodowli z lokalnych źródeł, dzięki czemu składniki karmy nie są transportowane na duże odległości. Świeże mięso wpływa również na niezwykle wysoką strawność pokarmu – wynosi ona ponad 95%! Tak dobry wynik sprawia, że przejście na tę karmę z dotychczasowego posiłku nie powinno skutkować przykrymi niespodziankami w postaci biegunek. Oczywiście w przypadku zmiany sposobu żywienia należy zastosować stopniowe przestawienie, przy uwzględnieniu preferencji i wrażliwości konkretnego psa. Blisko 96% respondentów (Confess Research, 4Q 2021) opowiedziało się za faktem, że pies przeszedł na żywienie Carnilove True Fresh bez żadnych problemów.

Bezzbożowa karma dla psa poza doskonałej jakości świeżym mięsem ma w swoim składzie również inne, niezwykle dobroczynne składniki. Za wspomaganiem trawienia i zapewnieniem energii stoją: dodatek grochu, ciecierzycy i czerwonej soczewicy, a także suszone jabłka, marchew i dynia. Dodatek kwasów omega 3 dba o zdrową skórę i lśniącą sierść, wspomaga funkcjonowanie mózgu oraz działa przeciwzapalnie. Szereg składników ma za zadanie wspieranie psiej odporności, a wśród nich: marchew, spirulina, żurawina, jagody i borówki. W gronie niecodziennych dodatków można wyróżnić białko Lemna, pochodzące z bogatej w kwasy omega 3 i antyoksydanty rzęsy wodnej.

Jak szukać najlepszej karmy dla danego psa?

Różne stadia rozwoju są związane z odmiennymi wymaganiami żywieniowymi. Z biegiem lat zmienia się tempo przemiany materii, poziom zapotrzebowania na energię, a także na konkretne składniki odżywcze. Potrzeby szczeniąt, psów dorosłych i seniorów są od siebie różne, dlatego karma dla psa musi być dostosowana do etapu, na jakim znajduje się domowy czworonóg. Należy zawsze zwracać uwagę na dodatkowe oznaczenia na karmach typu: puppy, junior, adult lub senior.

Szukając najlepszej karmy dla psa, trzeba wziąć pod uwagę także wielkość i rasę czworonoga. Inne zapotrzebowanie na składniki będzie miał dog niemiecki, a inne niewielki jamnik. Tym bardziej, jeśli porównamy okres najintensywniejszego wzrostu, który u przedstawiciela niewielkiej rasy ma zupełnie inny przebieg niż u atletycznego lub puszystego olbrzyma. Tuż obok oznaczeń związanych z wiekiem, warto obserwować też informacje związane z wielkością, np.: small, medium lub maxi.

Dotychczasowe portfolio karm Carnilove True Fresh jest kierowane do psów dorosłych, celem utrzymania ich jak najdłużej w odpowiedniej kondycji, minimalizując jednocześnie ewentualne ryzyko pojawienia się chorób. Zawarte w karmach wysokiej jakości składniki odżywcze wspierają organizm psa, dbając, aby otrzymywał adekwatną porcję energii niezbędną każdego dnia.

Karmy dla psów o szczególnych potrzebach

Różnice między psami nie opierają się wyłącznie na kwestiach związanych z wielkością lub etapem życia, w którym się znajdują. Niekiedy powstają spore rozbieżności pod względem poziomu aktywności fizycznej, wymagań związanych z pielęgnacją lub wrażliwym żołądkiem albo z konkretnymi jednostkami chorobowymi. Oczywiście żywienie psów borykających się z konkretnymi schorzeniami wymaga zaleceń i kontroli ze strony lekarza weterynarii. Biorąc pod uwagę konkretne cechy swojego pupila, można zawęzić obszar poszukiwań najlepszej karmy dla psa i skupić się na wspomaganiu wybranych aspektów. Marka Carnilove przy założeniu linii True Fresh skupiła się na najczęstszych aspektach, z którymi niejednokrotnie borykają się psy i ich opiekunowie, oferując przy tym smakowite rozwiązania:

  • ryby z ciecierzycą i jabłkiem, wzbogaconej korzeniem imbiru, żurawiną i cykorią, z pewnością przysłuży się psom o delikatniejszym przewodzie pokarmowym oraz z wrażliwą skórą,
  • wołowiny z grochem i dynią, wzbogaconej rokitnikiem, skorupkami jaj i rozmarynem, stworzonej z myślą o psach z większym zapotrzebowaniem energetycznym, pracujących lub sportowych,
  • indyka z czerwoną soczewicą i rzęsą, wzbogaconej spiruliną, jagodami i tymiankiem, przeznaczonej dla psów, które mają skłonności do przybierania na wadze lub posiadają już delikatną nadwagę.

Powyższe formuły spełniają oczekiwania opiekunów, którzy poszukują dla swojego psa karmy najwyższej jakości i nie chcą iść na żadne kompromisy. Stanowi także doskonałą propozycję dla osób oferujących dietę BARF jako alternatywa doskonała, chociażby, do zabrania ze sobą w podróż.

Po czym poznać najlepszą karmę dla psa? Wyjątkowa smakowitość

Nawet najlepiej skomponowana składowo karma nie będzie atrakcyjna, jeśli nie przejdzie testu smakowitości u psa. Świeże mięso zawarte w propozycjach Carnilove True Fresh sprawia, że każda granulka jest niezwykle aromatyczna i kusząca pod względem smaku. W przeprowadzonych przez markę testach preferencji wykazano, że blisko 70% badanych psów bez wahania wybrało miskę, w której znajdowała się jedna z propozycji Carnilove True Fresh. Ponadto w listopadzie 2021 została poddana testom smakowitości wykonanym przez Niemiecki Instytut Badawczy SAW Marktforschung. Instytut SAW ma blisko 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu badań produktów dla zwierząt, dysponując specjalną bazą odpowiednio przystosowanych testerów oraz wyspecjalizowanych analityków. Wynik badania okazał się zdumiewający! Carnilove True Fresh uzyskała najwyższe wyniki w historii badań prowadzonych przez SAW!

Taka informacja może być szczególnie istotna dla opiekunów szczególnie wybrednych psów, które niechętnie podchodzą do oferowanych im karm.

Jak wybrać najlepszą karmę dla psa? Podsumowanie

Wbrew rozmaitym przekazom, które na co dzień pojawiają się w mediach, nie istnieje jedna najlepsza karma dla psów idealna dla każdego czworonoga. Jest to podyktowane przede wszystkim faktem, że na świecie nie ma nawet dwóch identycznych psów, których zapotrzebowanie na składniki, poziom aktywności fizycznej i inne wskaźniki będą takie same. Prawda jest taka, że ostateczną decyzję zawsze podejmuje opiekun oraz jego pies, który z pewnością wybierze opcję charakteryzującą się doskonałą smakowitością. Szukając najlepszej karmy dla psa, warto zaoferować zwierzakowi wybrany smak spośród linii Carnilove True Fresh, która odpowiada potrzebom psów dorosłych o normalnej aktywności, pomagając w utrzymaniu doskonałej kondycji ciała, zapewniając przy tym wyjątkową strawność i niezrównaną smakowitość.