Borsuk na kubańskim szlaku

07.06.2018 14:55
Fotografia: grafia: Chillizet
Dagmara Kowalska i Victor Borsuk

W poszukiwaniu wiatru i idealnych warunków do uprawiania kitesurfingu przejechał pół świata. Znalazł je na barwnej Kubie - Victor Borsuk siedmiokrotny Mistrz Polski w Kitesurfingu, trzykrotny wicemistrz Polski w tej dyscyplinie i najbardziej utytułowany zawodnik freestyle'u  w naszym kraju opowiedział Dagmarze Kowalskiej czym go zaskoczyła i zauroczyła ta piękna wyspa.

Fiat 126 p. na Kubie robi absolutną furorę. Jeden model, setki odsłon, a ceny popularnego Malucha mogą spowodować migrenę. Kubanki są mistrzyniami salsy, ale z kręceniem cygar na własnych udach ktoś tu lekko przesadził. Proces nauki zwijania cygar trwa kilka lat. Kubańczycy są serdeczni, uśmiechnięci i świetnie mówią po angielsku, a Polaków wprost uwielbiają.

– Kuba zaskoczyła mnie pozytywną atmosferą i miejscami, które nadal nie zostały odkryte przez turystów. Porządne skręcenie cygara jest poprzedzone dwuletnią nauką, a Guantanamera rozbrzmiewa dosłownie na każdym rogu. Natomiast warunki do uprawiania kitesurfingu są idealne - na pewno tam jeszcze wrócę - zdradza Victor Borsuk.

Czego Victor nie lubi, a na Kubie było w brud dowiecie się z podcastu. Rozmowa Victora i Dagmary jest do Waszej dyspozycji. Zapraszamy.