Bobby McFerrin już niedługo w Polsce!

12.11.2019 09:58
Fotografia: Materiały prasowe
Bobby McFerrin już niedługo w Polsce!

Zdobywca 10 nagród Grammy, uznawany jest za jednego z najsłynniejszych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych. Jest wybitnym dyrygentem, twórcą jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku Don't Worry, Be Happy.

Jego płyty sprzedały się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy, zaś współpraca z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu.

McFerrin posiada czterooktawową skalę głosu i szeroki zakres technik wokalnych. To ostatni prawdziwy człowiek renesansu w świecie muzyki, badacz wokalny, który łączy własne pomysły z jazzem, folkiem i muzyką świata – chóralną, a’cappella i klasyczną. Jako dyrygent posiada słuch orkiestrowy, przez co jego inwencja wokalna zdaje się nie mieć granic. Potrafi zaśpiewać na przykład zainspirowane trąbką partie w standardzie jazzowym Round Midnight albo interpretuje partie fletu i wiolonczeli w dziełach Fauré i Vivaldiego czy też po prostu tworzy zupełnie nowe brzmienie. Koncerty Bobby’ego McFerrina to niezwykłe widowiska wokalne, podczas których widzowie stają się częścią występu i śpiewają razem z nim.

Podczas listopadowej trasy koncertowej w Europie mistrzowi towarzyszyć będzie, po raz pierwszy od wielu lat, trio muzyczne! W Warszawie pojawi się wielokrotny zdobywca nagród Grammy, pianista, akordeonista, twórca muzyki filmowej Gil Goldstein, znany ze współpracy z Patem Metheny, Billym Cobhamem, Rayem Baretto  czy orkiestrą Gila Evansa, producent i aranżer muzyki dla Milesa DavisaQuincy JonesaStinga, Michaela BreckeraChrisa BottiegoDavida Sanborna, Ala Jarreau czy The Manhattan Transfer. W Polsce znany m.in. z tras z Pathem Methenym, prowadzenia Sinfonii Varsovii podczas koncertu Marcus+ czy udziału w Ferrin+. Na scenie wystąpi również Louis Cato - perkusista, basista, wokalista, producent. Niezwykle utalentowany multiinstrumentalista, nominowany do Nagrody Grammy. Grał z takimi gwiazdami jazzu jak Marcus Miller, John Scofield, David Sanborn, czy George Duke oraz z gwiazdami pop, m.in. Beyonce, Mariah Carey i John Legend. Na co dzień wraz z Jon Batiste and Stay Human gra w popularnym telewizyjnym programie “The Late Show with Stephen Colbert”. Trio dopełnia znakomity basista Jeff Carney, który na swoim koncie ma współpracę z takimi gwiazdami jak Stan Getz, Art Farmer, John Abercrombie, Dewey Redman, Bobby Hutcherson, Joe Henderson, Woody Shaw, Freddie Hubbard oraz z wielkimi postaciami muzyki pop, jak Sting, James Taylor, Billy Joel, Elton John czy Barbara Streisand. Na co dzień występuje jako główny basista w The New York Pops Orchestra w słynnej Carnegie Hall. Jako muzyka sesyjnego można go usłyszeć na wielu soundtrackach m.in. do filmów Julie & JuliaThe Producers czy Shaft 2. Wszyscy wielokrotnie koncertowali z Bobbym McFerrinem.

Tym razem zaprezentują premierowe nagrania! Już nie możemy się doczekać! Już 22 listopada w Polsce!