Aktor, trybik w maszynie

03.10.2018 13:04
Fotografia: Chillizet
Dagmara Kowalska i Zuza Grabowska

Zuza Grabowska – aktorka teatralna i filmowa, prywatnie żona Pawła Domagały i córka Andrzeja Grabowskiego, rozmawiała z Dagmarą Kowalsą.

Gra w teatrze, odkryło ją kino, czasem śpiewa z mężem i wybija rytm. Mogłaby zagrać dziewczynę z sąsiedztwa, sex bombę, damę z lat 20. XX wieku. Jest aktywna, ciągle coś pisze lub czyta, albo próbuje. Z urlopu macierzyńskiego zerwała się po miesiącu. Zuza Grabowska – aktorka teatralna i filmowa, prywatnie żona Pawła Domagały i córka Andrzeja Grabowskiego. Dagmara Kowalska zapytała ją, dlaczego została przy nazwisku panieńskim, czemu nie jest Zuzą Domagałą.

"

Od początku jestem Grabowska, od samego urodzenia i jakoś się przyzwyczaiłam. Paweł nie miał nic przeciwko, więc jak byłam Grabowska, tak jestem Grabowska.

"

– mówi z uśmiechem

Zuza Grabowska podkreśla różnice między planem filmowym, a teatralnym. – W teatrze wszystko jest dobrze zorganizowane, są próby od 10 do 14. Na planie filmowym czekanie jest główną rolą dla aktora. Czasem czekamy po 7 godzin, żeby zagrać  dwie sceny. Ludziom z zewnątrz wydaje się, że to same fajerwerki.

W tym roku zobaczycie Zuzę w dwóch filmach fabularnych, a rozmowy wysłuchacie z podcastu.