#3PM w Radiu ZET Chilli

26.08.2016 13:58
Fotografia: . materiały prasowe
#3PM w Radiu ZET Chilli

W tym tygodniu prezentujemy utwór z najnowszego, długo wyczekiwanego albumu Franka Oceana "Blond", nowość od australijskiego duetu Empire of The Sun oraz singiel "Far Cry" niesamowicie utalentowanego Jacka Garratta.

Empire of The Sun - High and Low

Po 3 latach nieobecności na rynku muzycznym australijski duet Empire of The Sun zapowiada nowy album "Two Vines", którego premiera przewidziana jest na koniec października. Singiel, który promuje ten projekt nosi tytuł "High and Low" i jak mówi sam zespół  "Chcieliśmy napisać piosenkę, która odda stan młodzieńczej niewinności i odwagi, przypomnieć czasy kiedy próbowało się wszystkiego po raz pierwszy". I taka właśnie jest beztroska i jednocześnie energiczna, najnowsza propozycja od Empire of the Sun.

Frank Ocean - Pink + White

Frank Ocean lubi zwodzić swoich fanów. Przesuwał datę wydania najnowszego albumu, wprowadzając wszystkich w dezorientacje, aż w końcu niespodziewanie płyta "Blond" ujrzała światło dzienne 20 sierpnia. Zawiera 17 utworów, które są utrzymane w intymnym, kameralnym klimacie. Longplay wzbudza jednak skrajne emocje wśród odbiorców, jedni uważają że jest świetny, drudzy natomiast że nie da się go słuchać. Singiel, który nieco wyróżnia się na tle pozostałych -  "Pink+ White" odbiega nieco od całej refleksyjnej konwencji.   

Jack Garratt - Far Cry

Przygoda Jacka z muzyką zaczęła się od porażki. W 2005 roku nie dostał możliwości reprezentowania Wielkiej Brytanii na juniorskiej Eurowizji. Po 10 latach natomiast został zwycięzcą BBC Sound Of oraz BRITS Critics' Choice. Jack Garratt oficjalnie zadebiutował na początku tego roku albumem "Phase". Fenomen tego artysty bez wątpienia tkwi w tym, że każdy swój utwór tworzy sam, zarówno jeśli chodzi o warstwę liryczną jak i tą muzyczną, ponieważ jest także producentem i multiinstrumentalistą. "Far Cry" to jedna z perełek z tego albumu.