#3PM w Radiu ZET Chilli

12.08.2016 10:20
Fotografia: . materiały prasowe
#3PM w Radiu ZET Chilli

W tym tygodniu gramy dla Was kolejny, nowy singiel Massive Attack "Spoils", krzepiący utwór Norah Jones "Carry On" oraz indie rockową propozycję od kalifornijskiego zespołu Warpaint.

Massive Attack - The Spoils

Tego składu nie trzeba nikomu przedstawiać. Legedna światowego trip- hopu powraca z kolejną EP-ką, na której znajdują się dwa utwory, zestawione ze sobą na zasadzie kontrastu. Najpierw zespół zaprezentował elektryzującą, mocno basową piosenkę "Come Near Me", zaśpiewaną męskim wokalem. "The Spoils" natomiast to, coś bardziej sensualnego, stonowanego damskim głosem. W teledysku do utworu wystąpiła również magnetyzująca Cate Blanchett. Massive Attack wystąpi w Polsce 19.08 na Kraków Live Festival.

Warpaint - New Song

Warpaint to damski zespół indie- rockowy z Los Angeles, w którego skład wchodzą 4 panie. Na koncie mają 2 albumy i 3 epki. Ich ostatnia płyta "Warpaint" ukazała się w 2014 roku, tymczasem po 2 latach milczenia panie wracają z kolejnym albumem zatytułowanym "Heads Up". Krążek ma ukazać się 23 września nakładem wytwórni Rough Trade, a singlem promującym to wydawnictwo jest "New Song". To utrzymana w kalifornijskim, ciepłym klimacie kompozycja pełna elektronicznych loopów i dźwięków gitary.

Norah Jones- Carry On

Królowa bluesowo- jazzowej ballady, autorka takich przebojów jak "Don't Know Why", czy "Come Away With Me" powróciła z nowym materiałem. Norah Jones, bo o niej mowa właśnie dała namiastkę jej nadchodzącego albumu "Day Breaks" który ma ukazać się 7. października. Ta namiastka to kojący, akustyczny singiel "Carry On", w którym wyraźnie dominuje ukochany instrument artystki - pianino. Norah zapowiedziała że jej szósty, solowy album będzie powrotem do korzeni.