#3PM w Radiu ZET Chilli

29.07.2016 12:01
Fotografia: . materiały prasowe
#3PM w Radiu ZET Chilli

W tym tygodniu odkryliśmy dla Was singiel z debiutanckiej płyty Shury "Nothing's Real", utwór "Youth" zapowiadający już trzeci album Glass Animals oraz wschodzącą gwiazdę australijskiej sceny dream pop Woodes.

Shura - Make it up

Shura swoją muzykę określa jako "zwichrowany pop", a już od pierwszych dźwięków, jej utwór "Make It Up" przypomina dawną twórczość Madonny. Artystka swobodnie porusza się w stylistyce synth- popowej, stylizowanej na lata 80- 90- te i udowodniła to na swoim debiutanckim krążku "Nothing's Real".Co ciekawe, przy nagrywaniu płyty pracowała z uznawanym za jednego z najlepszych songwriterów w przemyśle muzycznym - Gregiem Kurstinem - autorem przeboju Adele "Hello".

Glass Animals- Youth

O oxfordzkim Glass Animals zrobiło się głośno w 2014 roku, kiedy panowie wydali debiutancki album "Zaba". Utwory z tego albumu w mgnieniu oka stały się popularne, zdobywając 7 milionów słuchaczy na Spotify i w serwisie iTunes. Ich muzyka to mieszanka zwiewnej elektroniki i żywych instrumentów. Pod koniec sierpnia ma ukazać się ich kolejny album "How to Be a Human Being". Jednym z singli promujących longplay jest utwór "Youth".Panowie mówią, że ich najnowszy krążek to będzie pamiętnik z tras koncertowych, pełen wspomnień i cytatów ludzi, których spotkali wtedy na swojej drodze.

Woodes - The Thaw

Niektórzy porównują ją do Banks, albo Halsey. 23-letnia Woodes, pochodzi z Melbourne i zadebiutowała w marcu singlem "Daggers& Knives". Niedawno odbyła się premiera jej kolejnego singla "Thaw". Utwór to dream popowa ballada, która posiada wyważony balans między akustycznymi i elektronicznymi dźwiękami. Cała EP-ka Woodes ma ukazać się we wrześniu tego roku.

3 pliki muzyki do usłyszenia w każdy piątek o 15:30 tylko w Radiu ZET Chilli!