#3PM w Radiu ZET Chilli [premiera]

13.05.2016 12:50
Fotografia: grafia: materiały prasowe
#3PM w Radiu ZET Chilli [premiera]

W tym tygodniu odkryliśmy dla Was utwór James'a Blake' a "I need a forest fire" nagrany wspólnie z Justinem Vernonem z Boin Iver, "Santa Muerte" propozycję z najnowszej płyty Brodki "Clashes" oraz "Constellations", piękną balladę Toma Odella.

James Blake - "I need a forest fire" ft. Bon Iver

James Blake jest świeżo po wydaniu swojego trzeciego, długogrającego albumu "The Colour in Anything". Chociaż okładka tej płyty przypomina bardziej krajobraz jesienny, materiał ukazał się na początku maja. Znajduje się na niej 17 utworów, między innymi "I need a forest fire" nagrany wspólnie z Justinem Veronem z formacji Bon Iver. Trzeci krążek Jamesa to mieszanka najróżniejszych klimatów: od synth popu, po umiarkowane R&B i folk.

Brodka - "Santa Muerte"

Już jest. Czwarta, zupełnie inna od poprzednich płyt, płyta Brodki zatytułowana "Clashes". Po ogromnym, komercyjnym sukcesie "Grandy" Brodka postawiła tym razem na alternatywne, a nawet psychodeliczne brzmienia. "Santa Muerte" to nawiązanie do śmierci, a konkretnie przedstawianie swoistej konwersacji ze śmiercią, ale nie w ujęciu czegoś tragicznego, a wprost przeciwnie, w ujęciu czegoś, co zwiastuje kolejne życie.

Tom Odell - Constallations

"Constallations" to liryczna ballada, która według autora opowiada "o promyku nadziei w toksycznym i umierającym uczuciu pomiędzy dwojgiem ludzi". Dodaje, że chciał, aby piosenki z tego materiału brzmiały wzniośle i dramatycznie, a jednocześnie melodyjnie i emocjonalnie. Krążek Odella "Wrong Crowd" na sklepowe półki trafi już 10 czerwca 2016 roku nakładem wytwórni Sony Music Entertainment.