#3PM w Radiu ZET Chilli

02.09.2016 11:06
Fotografia: . materiały prasowe
#3PM w Radiu ZET Chilli

W tym tygodniu odkryliśmy dla Was singiel promujący najnowsze wydawnictwo zespołu Bon Iver 33 "GOD", utwór XamVolo utalentowanego wokalisty i producenta z Anglii oraz taneczne "Pseudoephedrine" duetu XXanaXX.

Bon Iver - 33 "GOD"

Bon Iver to indie rockowo- folkowy zespół, w którego skład wchodzi Justin Vernon oraz jego dwóch kolegów po fachu -  Mike Noyce i Sean Carey. Panowie, po prawie 5- ciu latach milczenia są w trakcie pracy nad nowym albumem  "22, A Million", który ma ukazać się pod koniec września. Do tej pory mieliśmy okazję usłyszeć 3 single z tego wydawnictwa, które zaciekawiły słuchaczy już samą formą nazwy, ponieważ ich tytuły to zlepek niezrozumiałych abstrakcyjnych znaków. Trzeci z nich posiada bardziej czytelny tytuł - "33 "GOD"", Vernon śpiewa na nim "I find God and religion too...", dlatego można powierzchownie stwierdzić, że jest to filozoficzna opowieść o życiu i religii.

XamVolo - Down

Na pierwszy rzut oka, a raczej ucha głos tego artysty przypomina nieco głos Johna Legenda, albo Andersona Paaka. XamVolo, bo o nim mowa, to 22- letni wokalista i producent pochodzący z Liverpoolu. Swoją karierę muzyczną zaczynał w jazz clubach na londyńskim Soho, a jego debiutancka EP-ka "Binary In Blue" ukazała się w 2014 roku. Od tego czasu Xam wydał kilka singli, w tym "Down" w połowie lipca tego roku. To znakomity utwór bazujący na prawie wszystkich odmianach czarnej muzyki - od soulu, po jazz, kończąc na bluesie. Jak określa go sam artysta panuje na nim klimat "brudnych myśli i mrocznego jazzu".

XXanaXX- Pseudoephedrine

Chyba nie podlega to już żadnym wątpliwościom, że duetowi XXanaXX założonemu przez Klaudię Szafrańską i Michała Wasilewskiego należy się miano jednego z najlepszych zespołów na rodzimej scenie alternatywnej elektroniki. Tę pozycję zespół ugruntował sobie wydając w czerwcu drugi w karierze album "FWRD". Jak określa sam Michał "Jest na nim mniej synthpopu, więcej popu. Po prostu popu" niż na debiutanckim "Triangles". Utwór "Pseudoephedrine" to jedna z propozycji z tego wydawnictwa - zwiewna, a momentami nawet porywająca do tańca.