#3PM w Radiu ZET Chilli

05.08.2016 13:12
Fotografia: . materiały prasowe
#3PM w Radiu ZET Chilli

W tym tygodniu prezentujemy Wam drugi singiel promujący nadchodzące wydawnictwo Banks "Gemini Feed", nowość od chińsko- amerykańskiego wirtuoza muzyki elektronicznej ZHU, oraz propozycję z rodzimej sceny muzyki alternatywnej - MaJlo w utworze "Another Day".

Banks - Gemini Feed

Banks konsekwentnie promuje swój nadchodzący, drugi już album "The Alter". W połowie lipca zaprezentowała kontrowersyjny singiel i teledysk "Fuck With Myself", a kilka dni temu ujrzał światło dzienne kolejny utwór "Gemini Feed". Sama artystka w wywiadzie dla BBC Radio 1 wyznała że "miała wiele do powiedzenia w tekstach piosenek, a proces tworzenia tej płyty, był w pewnym sensie drogą do odkrywania siebie na nowo". Banks jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie w Południowej Kalifornii, może stąd teksty jej piosenek są w dużej mierze o stosunkach międzyludzkich.

ZHU - Cold Blooded

Zhu to jeden z najbardziej charakterystycznych producentów muzyki elektroniczno - tanecznej na świecie, zrobiło się o nim głośno przy okazji przeboju "Faded", który podbił listy przebojów w 2014 roku. Ma na koncie współpracę z takimi artystami jak AlunaGeorge, A-Trak, czy Skrillex i właśnie dorobił się pierwszego, studyjnego albumu "Generationwhy". "Cold Blooded" to jeden z 14 utworów z tego krążka, z czego każdy z nich jest fenomenalną mieszanką syntetycznych sampli i żywych instrumentów.

MaJlo- Another Day

Majlo, czyli Maciej Milewski to pochodzący z Gdańska wokalista i multiinstrumentalista. Zadebiutował wydanym pod koniec 2015 roku albumem "Reverse". Muzyka, którą tworzy to zgrabne połączenie indie i delikatnej elektroniki. Jego nowy singiel "Another Day" to opowieść o człowieku, który rezygnuje z dotychczasowego życia, w zamian obiera nową drogę, prowadzącą do innego miejsca, ludzi i przeżyć."Another Day" to utrzymana w lekkim tonie, nieco melancholijna, ale pogodna ballada wyśpiewana ciepłym, wręcz przytulnym głosem wokalisty.