#3PM w Radiu ZET Chilli

14.07.2016 17:14
Fotografia: . materiały prasowe
#3PM w Radiu ZET Chilli

W tym tygodniu odkryliśmy dla Was psychodeliczno - popową propozycję od formacji Cruel Youth, singiel "Meet In The Middle" autorstwa Ta-ku oraz wakacyjną kompozycje kwartetu z południa Fair Weather Friends.

Cruel Youth - Mr. Watson

Cruel Youth to projekt brytyjskiej piosenkarki i autorki tekstów znanej większej publiczności pod pseudonimem Natalia Kills oraz Willy'ego Moona, nowozelandzkiego artysty, prywatnie jej męża. O parze zrobiło się głośno przy okazji kiedy Natalia została wyrzucona z nowozelandzkiego X- Factora, ponieważ zaatakowała słownie jednego z uczestników posądzając go o kopiowanie stylu jej męża. Singiel "Mr. Watson" to psychodeliczno - popowa ballada, w której wokal Kills przypomina mieszankę głosów Duffy i Amy Winehouse.

Ta-ku  - Meet In The Middle

Ta-ku zadebiutował w 2013 roku wydając EP "To Break Up". Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych obok Flume'a, australijskich producentów muzyki elektronicznej. Na co dzień związany jest z wytwórnią Future Classic, w której swoje albumy wydają również Chet Faker, Little Dragon, czy Kaytranada. Pod koniec czerwca światło dzienne ujrzeć ma jego kolejna EP - ka "Median". Jednym z singli promujących to wydawnictwo jest "Meet In The Middle", na którym gościnnie udziela się wokalistka i autorka tekstów Wafia.

Fair Weather Friends - Love Won't Make It Easier

To najnowsza propozycja od śląskiego kwartetu. Od głośnego debiutu zespołu - krążka "Hurricane Days" minęło 2 lata, a "Love Won't Make It Easier" to zapowiedź ich drugiego albumu. To letnia, wesoła melodia, do której powstał także bardzo wakacyjny teledysk. W klipie panowie przemierzają na kolarzówkach tereny austriackich Alp i Lazurowego Wybrzeża. Wideo jest wyjątkowe, bo dedykowane jednemu z najwybitniejszych kolarzy na świecie – Eddiemu Merckx, nazywanego również „Kanibalem”.