#3PM w Radiu ZET Chilli

07.07.2016 11:38
Fotografia: . materiały prasowe
#3PM w Radiu ZET Chilli

W tym tygodniu odkryliśmy dla Was singiel zapowiadający debiutancki krążek JP Coopera "Party", celtycko- folkową propozycje irlandzkiego duetu Saint Sister oraz unikalny utwór Maggie Rogers "Alaska".

JP Cooper - "Party"

"Party" to pierwszy singiel zapowiadający najnowszy album JP Coopera, który powstaje we współpracy z fińskim producentem Teemu Brunila. Pochodzący z Manchesteru JP Cooper, sam nauczył się śpiewać i grać i trzeba przyznać, że wychodzi mu to całkiem nieźle. Brytyjskie Radio BBC1 okrzyknęło muzykę Coopera mianem "brzmienia  przyszłości". Nie pozostało nam nic innego, tylko czekać na album artysty!

Saint Sister  - "Madrid"

Saint Sister to duet Morgan MacIntyre i Gemmy Doherty. Ich muzyka to specyficzna mieszanka melodii celtyckich, folku z lat 60. i elektronicznego popu. Panie zadebiutowały w 2015 roku EP- ką "Madrid", która została nagrana wspólnie z Alexem Ryanem - basistą Hoziera. Tytułowy utwór z tego mini albumu, to swoista muzyczna baśń opowiedziana, a raczej wyśpiewana przy akompaniamencie harfy i perkusji.

Maggie Rogers - "Alaska"

Maggie Rogers to muzyczne odkrycie Pharrella Williamsa. Artysta, który organizuje przesłuchania dla młodych talentów powiedział: " Nigdy wcześniej nie słyszałem tak unikalnego brzmienia, nie można go porównać do niczego innego". Utwór "Alaska", jak mówi sama jego autorka, był inspirowany jej ostatnią wyprawą w góry. To tam nagrała prawdziwy śpiew ptaków, który potem przerobiła na sample i zawarła w utworze.