#3PM w Radiu ZET Chilli

Redakcja
29.04.2016 13:02
Fotografia: materiały prasowe
#3PM w Radiu ZET Chilli

W tym tygodniu odkryliśmy dla Was trzy, zupełnie nowe utwory - najnowszy singiel "Meltdown" zespołu  XXANAXX, funkowe dźwięki od Kraak & Smaak oraz soul w najlepszym wydaniu autorstwa Michaela Kiwanuki. Posłuchajcie!

Michael Kiwanuka - Black Man in a White World

Michael Kiwanuka dorastał w północnym Londynie, a jego rodzice pochodzą z Ugandy.Studiował na Fortismare School, którą ukończył z wyróżnieniem. Porusza się w stylistyce  R&B, soulu i folku, a jego głos jest często porównywany do głosów takich legend jak Curtis Mayfield,czy Van Morrison. Na swoim koncie ma dwie Epki "Tell Me a Tale" oraz "I'm getting Ready". Na poczatku czerwca światło dzienne ujrzeć ma jego trzecie wydawnictwo "Love & Hate", z którego pochodzi utwór "Black Man in a White World".

 XXANAXX - Meltdown

Od wydania ich debiutanckiego albumu "Triangles" minęło 2 lata, przez ten czas Kluadia Szafrańska i Michał Wasilewski, czyli zespół XXanaXX stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych składów na scenie alternatywnego popu. 3 czerwca ukaże się "FWRD", który promuje singiel "Meltdown". Łagodne, melodyjne R&B wspaniale wpasowujące się w letnią pogodę, która powoli pojawia się za oknem.

Kraak & Smaak - I Don't Know Why (ft. Mayer Hawthorne)

Kraak & Smaak to holenderskie trio producenckie, w skład którego wchodzi  Oscar de Jong, Mark Kneppers i Wim Plug.Ich debiut sięga roku 2006 kiedy wydali album "Boogie Angst" z pomocą angielskiej wytwórni Jalapeno Records. Ich najnowszy singiel "I Don't know Why" zaraża funkowym groovem, a potęguje to wokal króla amerykańskiego neo- soulu - Mayera Hawthorne'a.

Wszystkich trzech plików możecie posłuchać poniżej: