#3PM. X Ambassadors, Ásgeir i Amber Mark

31.03.2017 14:45
Fotografia: grafia: materiały promocyjne
X Ambassadors, Ásgeir i Amber Mark

X Ambassadors powracają z nowym, fortepianowym singlem, Ásgeir nadaje „Stardust” prosto z Rejkjaviku, a Amber Mark oczarowuje „plażowymi”, tropikalnymi dźwiękami.

Ásgeir - Stardust 

Islandzki muzyk młodego pokolenia Asgeir, na co dzień zamieszkujący stolicę krainy lodu - Rejkjavik posiada na koncie dwa albumy studyjne. Singiel „Stardust” promuje kolejny, trzeci już krążek w karierę artysty. Jego premiera przewidziana jest na 5 maja tego roku. Piosenkarz i autor tekstów, którego barwa głosu porównywana jest do takich muzyków jak Justin Veron (Bon Iver) albo Jamesa Blake’a prezentuje nam kolejny, indie- folkowy utwór, w którym nie zabrakło również umiarkowanej elektroniki. Jego delikatny śpiew, w połączeniu z folkowym brzmieniem klasycznej gitary i poetyckimi tekstami stanowi na prawdę przyjemną mieszankę.

X Ambassadors - Hoping 

Do sieci trafił właśnie nowy singiel grupy X Ambassadors, w którego skład wchodzi 4 członków: Sam Harris, Noah Feldshuh, Adam Levin oraz Casey Harris. Formacja została założona osiem lat temu, początkowo nazywając się po prostu Ambassadors. W dorobku mają 3 EPki oraz wydany w 2015 roku album studyjny noszący tytuł VHS. „Hoping” zapowiada ich drugi album długogrający. To wzniosły utwór, który niesie za sobą konkretne przesłanie. „Nie tracimy nadziei, ciągle ją mamy, mimo tego, że wiele ludzi już dawno ją starciło”. Konkretnemu przekazowi towarzyszą dźwięki pianina, perkusji oraz soulowy wokal frontmana zespołu.

Amber Mark- Lose My Cool 

„Loose My Cool” to jedna z propozycji z debitanckiej EP-ki „3:33” pochodzącej z Nowego Jorku wokalistki i songwriterki Amber Mark. Jej debiutancki projekt ujrzy światło dzienne 12 maja, dzięki PMR Records, wytwórni w której wydają między innymi tacy artyści jak Disclosure, Jessie Ware, czy Jamie Woon. Na mini albumie znajdzie się 7 utworów inspirowanych soulem, jazzem, a także klasyczną muzyką indiańską. Jak mówi sama artystka, w trakcie tworzenia płyty towarzyszyły jej różne negatywne emocje jak żal, smutek i gniew z powodu utraty bliskiej osoby, jednak praca nad tym projektem pomogła jej przetrwać ciężki etap w życiu i pozwoliła znów spojrzeć na świat z odwagą i optymizmem.