#3PM. Sampha z "Blood on me", The Weeknd ze "Starboy" i "Face like Thunder" The Japanese House

30.09.2016 11:59
Fotografia: grafia: materiały prasowe
#3PM. Sampha z "Blood on me", The Weeknd ze "Starboy" i "Face like Thunder" The Japanese House

W tym tygodniu gramy singiel promujący debiutancki album Sampha "Process", utwór nagrany przez The Weekend w duecie z Daft Punk, a także serwujemy dodatkową porcję elektronicznych brzmień.

Sampha "Blood on me"

Młody przedstawiciel brytyjskiej sceny elektronicznej, wokalista, producent i kompozytor. Na swoim koncie ma EP-ki "Sundanza" (2010) i "Dual" (2013) oraz współpracę z SBTRKT, FKA twigs, Lil Silva i Jessie Ware, a także światowej sławy artystami takim jak Drake, Beyonce, Kanye West czy ostatnio Frank Ocean (przy płycie "Endless").

W końcu nadszedł czas, aby Sampha opowiedział nam własną historię. Singiel "Blood On Me", który promuje debiutancki album "Process", zachwyca niezwykłymi brzmieniami elektroniki, pianina i bębnów, a wokal artysty doskonale dopełnia brzmienia. Warto dodać, że muzyk znalazł się na 4. miejscu w prestiżowym plebiscycie BBC Sound of 2014.

Artysta zapowiedział już swoją trasę koncertową po Europie. Otwiera ją w Berlinie, a obok takich miast jak Oslo, Sztokholm, Amsterdam czy Paryż, pojawiła się także Warszawa. Pierwszy koncert w Polsce już 10 listopada 2016 roku.                                                    

The Weeknd "Starboy"

The Weeknd, a właściwie Abel Tesfaye, to kanadyjski wokalista, remikser i kompozytor. Jest znany z takich utworów jak "Earned It", "Can’t feel my face" czy "The Hills". Nie da się ukryć, że poprzedni rok był przełomowy dla The Weeknd . Jego trzy piosenki znalazły się w Top 25 notowania Billboard Hot 100. Singiel "Can’t Feel My Face" był najlepiej sprzedającą się piosenką R&B/Soul.

Nominowany do Oscara, dwukrotny laureat Grammy, multi–platynowy artysta R&B po raz kolejny zaskakuje. "Starboy" to pierwszy singiel zapowiadający najnowszy, czwarty już album, o tym samym tytule, który ukaże się 26 listopada 2016 roku. Obecnie singiel bije rekordy odsłuchań w serwisach streamingowych. Wideo do utworu zostało wyreżyserowane przez Granta Singera, który współpracował m. in. z Future oraz Skrillexem. Teledysk odzwierciedla przemianę artysty, który symbolicznie odcina się od wcześniejszego wizerunku.

The Japanese House "Face like Thunder" 

The Japanese House to projekt za którym stoi młoda Amber Bain z Wielkiej Brytanii. "Face like Thunder" to singiel zapowiadający już trzecią EP-kę artystki "Swim Against The Tide", która będzie miała swoją premierę 11 listopada 2016 roku. Utwór przepełniony jest emocjami, które przeplatają się z elektronicznymi dźwiękami. Amber Bain nie brakuje kreatywności, co pokazuje na każdym kroku swojej twórczości, zachwycając wielu nieprzeniknioną wrażliwością głosu i wyczuciem dźwięków. Wspaniała kompozycja zachęca do zamknięcia oczu i wyruszenia w muzyczną podróż.