#3PM. Nowości od The XX, Sohn i duetu Tender

10.11.2016 11:41
Fotografia: grafia: materiały prasowe
#3PM. Nowości od The XX, Sohn i duetu Tender

The XX dają o sobie znać po 4 latach milczenia, Sohn zapowiada drugi album, a Tender jak zwykle oczarowuje - tym razem nowym singlem.

The XX "Hold On"

O jednej z najsłynniejszych grup indie - popowych The XX zrobiło się głośno w 2009 roku przy okazji wydania ich debiutanckiego albumu "XX", który otrzymał prestiżową Mercury Music Prize. To właśnie wtedy powstały przeboje "Crystalised" czy "Islands". Nieoficjalnie do sieci przeciekły nagrania z ich najnowszego krążka "I See You", na którym znajdzie się 12 utworów w tym "Hold On". Zespół wystąpi również na dwóch koncertach w Polsce - 30 listopada w Poznaniu oraz 1 grudnia w warszawskim Nowym Teatrze. 

Sohn "Conrad"

Brytyjski kompozytor, twórca tekstów i wokalista Sohn ma na koncie duży wkład w produkcje albumów takich artystek jak Banks, czy Lana Del Rey. W połowie stycznia natomiast ukaże się jego już drugi w karierze album długogrający "Rennen". To wydawnictwo zwiastuje singiel "Conrad". Wyjątkowo rytmiczny, pełen energicznych dźwięków perkusji i instrumentów klawiszowych utwór zawierający starą prawdę."I can feel it coming we can never go back". Sohn śpiewa o tym, że wszystko przemija, a my nie możemy tego powstrzymać. 

Tender "Oracle"

Niedawno na antenie prezentowaliśmy Wam utwór "Outside" autorstwa londyńskiego duetu Tender. James Cullen i Dan Cob jak zwykle nie zawodzą brzmieniowo, z wyczuciem mieszając synth- popowe brzmienie z delikatnym, soulowym wokalem. Na co dzień związani z brooklyńską wytwórnią Partisan Records na początku listopada wydali nowa EP-kę na której usłyszymy między innymi singiel "Oracle".