#3PM. Nav i The Weeknd, Nia Ekanem oraz Ritual

Weronika Domoradzka
28.03.2017 08:17
Fotografia: grafia: materiały promocyjne
#3PM. Nav i The Weeknd, Nia Ekanem oraz Ritual

W tym tygodniu gramy dla Was najświeższą propozycję The Weeknd nagraną wspólnie z Nav, słodką balladę autorstwa Nia Ekanem oraz klimaty down- tempo od tria Ritual.

NAV – „Some Way ft. The Weeknd”

Po ogromnym sukcesie płyty „Starboy” The Weeknd nie osiada na laurach. Pojawia się w utworze wschodzącej, kanadyjskiej gwiazdy R&B o pseudonimie Nav. Nav to pochodzący z Toronto raper i producent, który na co dzień związany jest również z wytwórnią założoną przez Weekenda XO Record Label. Utwór, w którym Abel śpiewa „Your girlfriend fell in love with me” – „Twoja dziewczyna się we mnie zakochała” nieoficjalnie skierowany jest do Justina Beibera, ponieważ wcześniej wspomniany artysta spotyka się aktualnie z jego byłą dziewczyną Seleną Gomez. To nie pierwszy i nie ostatni raz, kiedy przeróżni piosenkarze przepychają się między sobą, nagrywając pretensjonalne piosenki i trzeba im przyznać że często wychodzi im to z bardzo dobrym, muzycznym skutkiem. Przynajmniej tak jest w tym przypadku.

Nia Ekanem -  „It's Your Love”

Ciepły, soulowy utwór „It’s Your Love” serwuje nam Nia Ekanem – nigerysjko – brytyjski artysta i autor tekstów. Jego debiutancka EP-ka ukaże się już 31 marca nakładem holenderskiej wytwórni Clash. Piosenka, która jest wizytówką nadchodzącego mini wydawnictwa to leniwa, słodka ballada opowiadająca o czułości i miłości, która wprost rozpiera podmiot liryczny. Piękne słowa piosenki okraszone są dźwiękami pianina, gitary i perkusji. „It’s Your Love” to powolne, soulowe wyznanie miłosne w najlepszym i najczulszym wydaniu.

R I T U A L – „Josephine”

Londyńskie trio Ritual w 2015 roku wydało swój czwarty album „From the City to the Wilderness”, z którego pochodzi utwór “Josephine”. To utrzymana w klimacie down- tempo ballada, odznaczająca się swojego rodzaju elegancją, tajememniczością ale i melancholią. W piosence gościnnie użyczyła swojego delikatnego głosu irlandzka wokalistka Lisa Hannigan, który to wspaniale miesza się z momentami lekko androgeniczną barwą głosu wokalisty.