#3PM. Mononoke, Samuel Larsen i Wojtek Mazolewski z Justyną Święs

21.10.2016 14:18
Fotografia: grafia: materiały prasowe
#3PM. Mononoke, Samuel Larsen i Wojtek Mazolewski z Justyną Święs

Wśród najlepszych nowości muzycznych tygodnia znalazła się twórczość wschodzącej gwiazdy chilloutowego popu, aktora znanego z "The Glee" i polskiego jazzmana. 

Mononoke "Silence For You"

Pochodząca z Liverpoolu, aktualnie zamieszkująca Londyn, wschodząca gwiazda chilloutowego popu swój pseudonim artystyczny zaczerpnęła z japońskiej kreskówki  lat 90. opowiadającej o przygodach księżniczki o przydomku Mononoke. Prywatnie mocno inspiruje się orientalnymi klimatami Japonii oraz literaturą amerykańskiego powieściopisarza Charles'a Bukowskiego. Jej debiutancka EP-ka "Silence For You" miała swoją premierę w połowie lipca oraz zawiera 4 piosenki, w tym tytułowy singiel, który zdobył ogromną popularność w serwisie Spotify.

Wojtek Mazolewski i Justyna Święs "Organizmy piękne"

Jeden z najlepszych, polskich jazzmanów, lider zespołu Pink Freud - Wojtek Mazolewski już pod koniec października zaprezentuje swój najnowszy materiał "Chaos pełen Idei", na którym gościnnie wystąpią wspaniali muzycy, między innymi: Wojtek Waglewski, Janusz Panasewicz, Ania Rusowicz, Natalia Przybysz, raper Vienio, czy Justyna Święs z The Dumplings. Album będzie łączył pokolenia i style muzyczne wszystkich artystów, a wspólnym mianownikiem wszystkich kompozycji będą emocje, jazz i poezja. 

Samuel Larsen "You Should Know"

Samuel Larsen to człowiek o wielu talentach. Jest aktorem, modelem, wokalistą i autorem tekstów. W 2011 roku zadebiutował na ekranach w muzycznym serialu The Glee emitowanym przez amerykańską telewizję Fox, natomiast rok wcześniej wziął udział w American Idol, z którego odpadł tuż przed finałem. Urodził się w San Francisco, jego ojciec pochodzi z Danii, a matka z Meksyku. W połowie października pojawiła się jego nowa EP-ka "You Should Know", na której można znaleźć propozycje utrzymane w funk - soulowym klimacie.