#3PM. Miami Horror, Sports i KWAYE

07.04.2017 18:59
Fotografia: grafia: materiały promocyjne
#3PM. Miami Horror, Sports i KWAYE

A na antenie wiosenno – słoneczne klimaty, singiel z najnowszej EP-ki Miami Horror, chillwave’owe klimaty Sports oraz utwór autorstwa KWAYE – wschodzącej gwiazdy londyńskiej sceny alternatywnej.

Miami Horror – „Leila”

Miami Horror to złożony z 3 panów zespół pochodzący z Melbourne. Ich muzyka oscyluje między synth- popem, funkiem a nawet disco z lat 80. Panowie działają od 2010 roku, mają na swoim koncie 2 albumy długogrające oraz dwie EP- ki. Jak mówi założyciel zespołu Benjamin Plent, nazwa „Miami Horror” powstała na zasadzie wizualnego kontrastu – Miami kojarzące się z piękną przestrzenią miejską oraz Horror, który przywołuje raczej negatywne obrazy. Ich najnowszy mini  album  „The Shapes” zawiera 5 słonecznych i energicznych utworów, a „Leila” to jeden z nich. 

Sports – „Whatever You Want” 

Sports pochodzi z małej miejscowości Gambier w stanie Ohio. Ich muzyczna współpraca rozpoczęła się 5 lat temu, kiedy czterech, licealnych przyjaciół postanowiło wydać niezależny projekt. I tak ukazała się ich pierwsza płyta „Sunchokes”, która została bardzo wysoko oceniona przez magazyn Rolling Stone oraz ukazała się w pierwszej dziesiątce najlepszych albumów indie- popowych według rankingu PopMetters. „Whatever You Want” to jedna z ciekawszych produkcji formacji, słychać w niej wyraźne nawiązania do muzyki funkowej z lat 70. czyli syntetyczne brzmienia, wymieszane z brzdękaniem gitar basowej i elektrycznej oraz wokalem przypominającym wokal Prince’a za jego czasów świetności.

KWAYE – „Cool Kids”

Chociaż aktualnie posiada jedynie 2 tysiące fanów na Facebooku, jest absolutnym olśnieniem na scenie nowoczesnego, elektronicznego soulu. 22- letni piosenkarz i autor tekstów KWAYE pochodzi z Zimbabwe, natomiast od dziecka żyje i tworzy w Anglii. Zaczynając na jamach w klubach na londyńskiem West Endzie, za swoje ważne inspiracje muzyczne uważa takich artystów jak Tracy Chapman, D’Angelo, czy Johna Legenda. Jego oficjalny, pierwszy singiel „Cool Kids” to świeży powiew elektronicznego, chilloutowego soulu. Teledysk ukazuje również ogromne poczucie estetyki artysty. Na wideoklipie pojawia się sam KWAYE ubrany w skrojony na miarę, czerwony uniform, a towarzyszą mu równie dobrze wystylizowane, tytułowe „cool kids”.