#3PM. Chelsea Cutler, Nuit Oceān i Coldplay

09.03.2017 08:55
Fotografia: grafia: materiały promocyjne
Chelsea Cutler, Nuit Oceān i Coldplay

Najnowsze trzy pliki muzyki to propozycje z Wielkiej Brytanii w wykonaniu Chelsea Cutler i legendarnej grupy Coldplay, a także magnetyzująca nowość, która pojawiła się na francuskiej scenie elektronicznej - Nuit Oceān.

Chelsea Cutler "Your Shirt"

20- letnia Chelsea Cutler właśnie zadebiutowała utworem "Your Shirt" z debiutanckiej EP-ki, do której samodzielnie napisała teksty i skomponowała muzykę. Artystka miesza nowoczesne, elektroniczne, synthowe brzmienia z dźwiękami gitary klasycznej. Delikatny wokal autorki wspaniale współgra  z tekstem piosenki, która promuje jej minialbum. w "Your Shirt" Chelsea śpiewa o zniewalającym ją uczuciu zauroczenia, ale i  niepewności, która mu towarzyszy. Obiektem i jednocześnie bohaterem utworu jest osoba, prawdopodobnie mężczyzna, po którym została jej tylko koszulka, czyli tytułowy T-shirt.

Nuit Oceān "Falling Night"

Nuit Ocean to jeden z reprezentantów francuskiej, niezależnej sceny elektronicznej, która jak wiadomo jest bardzo charakterystyczna, a przede wszystkim niezwykle stylowa. Producent pochodzący z miasta Brodeaux, w południowo- zachodniej Francji na początku marca wydał EP "Island" , na której znajdują się 4 utwory utrzymane w bardzo melancholijnym,  lecz podsyconymi trapowymi wstawkami podkładami. "Falling Night" to jedna z kompozycji, która promuje mini wydawnictwo francuskiego producenta. Powstały do niej teledysk jest nowoczesny, intrygujący i trochę psychodeliczny.

Coldplay "Hypnotised"

Ostatni album Brytyjczyków "A Head Full of Dreams", wydany niespełna 2 lata temu, został bardzo gorąco przyjęty przez fanów zespołu dookoła świata. Panowie z Coldplay utrzymując dobrą passe, są właśnie w trakcie pracy nad kolejnym, muzycznym projektem, który ma ujrzeć światło dzienne już na początku czerwca tego roku. Pierwszym utworem promującym nadchodzącą EP-kę był chwytliwy utwór "Something Like This" nagrany wspólnie z nowojorską grupą Chainsmokers, kilka dni temu, a dokładnie 2 marca w dniu urodzin frontmana Coldplay - Chrisa Martina, ukazał się drugi z kolei utwór zwiastujący ich nowy projekt - to ballada "Hypnotised"