#3PM. Charlotte Day Wilson, John Mayer oraz Emma Jensen

03.03.2017 13:18
Fotografia: grafia: materiały promocyjne
#3PM. Charlotte Day Wilson, John Mayer oraz Emma Jensen

Tegoroczne nowości to podniosły utwór „Work” autorstwa Charlotte Day Wilson, propozycja od Johna Mayera z najnowszej EP-ki oraz pierwsza w karierze produkcja norweskiej artystki Emmy Jensen.

Charlotte Day Wilson - "Work"

Singiel „Work” pochodzi z jej debiutanckiej EP-ki „CDW” zawierającej 6 utworów z pogranicza R&B i popu. Pochodząca z Kanady, młoda wokalistka nagrała go co prawda w ubiegłym roku, ale ze względu na swoją tematykę jest on wciąż bardzo aktualny.

Powstały teledysk dopełnia główne przesłanie artystki, której chodziło o oddanie pewnego rodzaju hołdu środowisku LGBT, do którego sama się zalicza. Pojawiają się w nim kobiety – o  różnym wyglądzie, wyznaniu i postawie, zjeżdżające na ruchomych schodach w jakiejś części Toronto. „Work” to podniosły, utrzymany wręcz w gospelowskim, kościelnym klimacie utwór, który przez swoją melancholijność potrafi naprawdę wprowadzić w zadumę.

John Mayer - "Still Feel Like Your Man"

Mistrz w pisaniu ballad o miłości - John Mayer właśnie wydał kolejny minialbum, po prawie czteroletniej przerwie, która upłynęła od ukazania się jego ostatniego albumu „Paradise Valley”. EP- ka nosi tytuł „ The Search for Everything - Wave Two” i to właśnie na niej znalazł się utwór „Still Feel Like Your Man”. Artysta śpiewa „dalej czuję się twoim mężczyzną”, a media spekulują do kogo może być dedykowany ten tekst.

Mayer w latach 2012- 2015 spotykał się z Katy Perry, amerykańską piosenkarką muzyki pop i to prawdopodobnie dla niej dedykowana jest ta piosenka. To piosenka, pełna instrumentów z nieznacznymi elementami elektroniki, w której John po raz kolejny udowadnia, że jest posiadaczem jednego z najpiękniejszych, męskich głosów w przemyśle muzycznym.

Emma Jensen - "Come Closer"

„Come Closer” to pierwszy w karierze utwór pochodzącej z Oslo, młodej piosenkarki i producentki Emmy Jensen. Jak mówi sama autorka, to piosenka o emocjach, które czujemy, kiedy nasz związek z ukochaną osobą przeżywa kryzys, a my chcemy utrzymać te osobę za wszelką cenę przy sobie. To piosenka o niepewności i walce o tę osobę.

Emma samodzielnie napisała słowa piosenki, a także skomponowała muzykę. Barwa głosu artystki jest również niezwykle charakterystyczna, bardzo łagodna, a momentami  nawet nieco infantylna.