14. edycja najwolniejszych targów niezależnej polskiej mody #KupujLepszeUbrania już w październiku!

20.09.2019 13:29
Fotografia: Materiały prasowe
 14. edycja najwolniejszych targów niezależnej polskiej mody

Wielkimi krokami nadchodzi 14 edycja targów Slow Fashion, która zwiastuje premierowe kolekcje rodzimych twórców na nadchodzącą jesień i zimę. 5 i 6 października to data, którą z całą pewnością warto zapamiętać. Właśnie w te dni Centrum Praskie Koneser w Warszawie stanie się miejscem spotkań z najlepszymi polskimi projektantami mody, biżuterii, akcesoriów i dodatków.

Organizatorzy zaprosili do współpracy i objęcia patronatu nad wydarzeniem niezależnych polskich projektantów, tworzących marki zgodne z filozofią „slow” #ProjektantSlowFashion. Ambasadorami #14 Slow Fashion - Jesień zostali: Asia Kocur (Djenka), Jola Saryusz-Szarska (BohoZone), Monika Ptaszek (PtASZEK), Łukasz Milanowski (TakaPara), oraz Aneta Porębska (MeMola).

Święto niezależnej polskiej mody i designu skupi 250 twórców z całej Polski, tworzących w zgodzie z nurtem „slow”. Na odwiedzających targi Slow Fashion będą czekać starannie wyselekcjonowane marki, a zgodne z zasadą #KupujLepszeUbrania klienci będą mogli nabyć autorską odzież, oryginalną biżuterię i nietypowe akcesoria. Targom towarzyszyć będą prelekcje dotyczące m.in. lepszej mody odpowiedzialnych wyborów i świadomej konsumpcji oraz warsztaty w rytmie #slow.

Nie zabraknie również lokalnych wytwórców jedzenia w strefie slow food oraz food trucków.

Osoby, które będą chciały dać upust swojej kreatywności, powinny wpaść do Warsztatowni. W tej części targów wystawione będą maszyny do szycia Juki, na których chętni będą mogli uszyć własny worek wykorzystując do tego niepotrzebne już tekstylia. Florystyki z Amarantu poprowadzą zajęcia z wicia wianków. Odbędą się też warsztaty z projektowania nadruków na torby i t-shirty z Bazgrołakami oraz warsztaty dla nieco młodszych z Wydawnictwem TASHKA.

To wszystko już 5 i 6 października w Koneserze. Organizatorzy zachęcają do poznania polskich projektantów oraz idei Slow Fashion. Wszystko w zgodzie z mottem targów: „Nie kupuj więcej ubrań. Kupuj lepsze ubrania”.

Kiedy i Gdzie?

Slow Fashion #14 – Jesień

Kiedy: 5 – 6 października
Gdzie: Centrum Praskie Koneser (wejście z Pasażu Konesera)

Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00 (sobota i niedziela)