06.04.2016 12:55

Minimalizm kosmetyczny. Potrzebujesz tylko 5 kosmetyków, naprawdę!

Makijaż na co dzień czyli jak wprowadzić w życie zasadę "mniej znaczy więcej"? To jest prostsze, niż myślisz. 

Kobieta malująca się

Fotografia: East News

Zapełniamy przestrzeń tym, co często tylko z pozoru wydaje nam się potrzebne. Próba czasu pokazuje, że po zakupie jakiejś rzeczy, nawet po nią nie sięgneliśmy. O ile prostsze byłoby życie, gdybyśmy nie podejmowali pochopnych decyzji zakupowych? Zamiast kierować się impulsem, skupimy się na faktycznych potrzebach.

O co chodzi w minimalizmie?

Drogą do prostego i łatwiejszego życia, jest przeżywanie go w zgodzie z ideą minimalizmu. Nurt ten kiedyś charakteryzował ludzi sprzeciwiających się konsumpcjonizmowi. Dziś stał się modą, którą pokochały zakupoholiczki na odwyku i ludzie lubiący życie w harmonii. Głównym przesłaniem minimalizmu jest zasada less is more, czyli mniej znaczy więcej.

Pierwszym krokiem do podjęcia wyzwania i spróbowania życia zgodnie z ideą minimalizmu, jest oczyszczenie prywatnej przestrzeni. Najłatwiej będzie zacząć od kosmetyków kolorowych - są uniwersalne i nie ma potrzeby zmieniania ich co sezon. Większość z nich jest dużo trwalsza, niż tak zwana kosmetyka biała. W efekcie zapominamy, ile palet cieni czy kredek do oczu posiadamy. A na pewno część już dawno przekroczyła termin ważności.

Jak zrobić porządek w kosmetyczce?

Jeżeli w łazience piętrzą się buteleczki podkładów, tusze do rzęs i inne specyfiki poprawiające urodę, najpierw należy sprawdzić termin ważności. W sytuacji, kiedy nie pamiętamy daty otwarcia produktu albo data na opakowaniu jest nie do rozszyfrowania, najlepiej go wyrzućmy. Nie wahajmy się pozbyć tuszu, który zostawia grudki na rzęsach lub podkładu, którego kolor jest ciemniejszy niż w chwili zakupu.

Kiedy w naszej kosmetyczce znajdują się już tylko produkty, co do których mamy pewność, że możemy bezpiecznie ich używać, możemy sprawdzić, czy czegoś nam brakuje. Nie chodzi jednak o to, żeby od razu braki wypełnić nowymi produktami. Zgodnie z ideą minimalizmu postaraj się kilka kosmetyków wykorzystać na kilka sposobów a zyska na tym Twój codzienny makijaż.