27.04.2016 15:30

Wyprodukowano suszarkę, która jest niesłyszalna dla ludzkiego ucha

Co więcej, nie niszczy włosów ciepłym strumieniem powietrza.

Suszarka Supersonic

Fotografia: www.dyson.com

Niebawem suszenie włosów nie będzie się nam kojarzyło z nieprzyjemnym hałasem. Sprawdź czym jest opisywana przez nas cicha suszarka do włosów.

Jak działa cicha suszarka do włosów?

Inżynier James Dyson, stylista fryzur Akin Konizi i 25 ekspertów od akustyki stworzyło suszarkę Dyson Supersonic, której dźwięk pracy jest niewykrywalny dla ludzkiego ucha. Taki efekt udało się uzyskać przy zmniejszeniu wibracji, udoskonaleniu przepływu powietrza i zmienieniu charakterystyki dźwięku silników. Prace nad skonstruowaniem super cichej suszarki do włosów trwały 5 lat i pochłonęły aż 50 milionów funtów, ale już teraz wiadomo, że zapotrzebowanie na nią jest naprawdę duże. 

"

- Priorytetem naszej marki było stworzenie produktu, który zastąpi suszarki głośne, nieporęczne, o słabym przepływie powietrza. Dzięki zamontowaniu specjalnego silnika z ostrzem, Dyson Supersonic wydaje dźwięki, które są poza zakresem słyszalnym dla ludzi - tłumaczy James Dyson. - Zrozumieliśmy też, że powietrze o wysokiej temperaturze niszczy włosy, ale i ten problem udało się nam rozwiązać. "

W suszarce zamontowano Thermistor, rodzaj opornika elektrycznego, który reaguje na ciepło. Specjalny czujnik mierzy temperaturę powietrza 20 razy i przesyła dane do mikroprocesora, który steruje elementem grzejnym. Co ciekawe, jej działanie zostało przetestowane na 1500 kilometrów ludzkich włosów. Ilość udanych testów upewniła twórców, że ich pomysł jest strzałem w dziesiątkę, który może odmienić branżę suszarek.

Dyson Supersonic będzie można kupić pod koniec kwietnia 2016 roku w Japonii, w czerwcu w Wielkiej Brytanii, a w Stanach Zjednoczonych we wrześniu. Cicha suszarka będzie kosztować ok. 900 złotych.