Najmodniejsze kolory jesieni 2020. Wiemy, na co stawia Instytut Pantone!

Julita Buczek 25.08.2020
pokaz mody
Fotografia: Shutterstock

Sprawdźcie ubrania, w jakich kolorach będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym. Instytut Pantone wybrał nietuzinkowe odcienie, które nie należą do typowych barw.

Instytut Pantone to amerykańskie przedsiębiorstwo, które zostało założone w 1963 roku. Proces wyboru kolory roku przez Pantone wygląda bardzo prosto.

Od 2000 roku przedstawiciele oddziałów Instytutu z różnych krajów spotykają się raz w roku, aby ustalić, jaki kolor ma zostać określony "Pantone Color of the Year". Według informacji kolor musi zostać zatwierdzony z rocznym zatwierdzeniem. 

Trendy jesień 2020: Najmodniejsze kolory według Instytutu Pantone

W sezonie jesienno-zimowym 2020 królować będą barwy ziemi, które pojawiają się co rok. Szarość zmieszana z czernią oraz kobaltem stanowić będą nietuzinkowe połączenie nadchodzącego sezonu. W projektach znanych kreatorów mody można było dostrzec również błękitne odcienie, a także jasne kolory zieleni.

Według Instytutu Pantone jesienią powinniśmy stawiać na odcienie mięty, które przez Instytut zostały nazwane "Misty Jade". "Lupine" to z kolei kolor jagodowy, który został pokazany w kolekcjach marki Marques Almeda. Jesienią warto również postawić na dość nieoczywisty kolor, mowa o błękicie nazwanym "Blue Topaz", a także dziewczęcy róż "Blushing Pink". W nadchodzącym sezonie Pantone postawił również na odcienie czerwieni, butelkowej zieleni, a także głębokie kolory granatów.

kolory pantone jesien zima
Fotografia: Shutterstock

Podobają wam się wybory Instytutu Pantone?

Zobacz także: Te spodnie są hitem lata 2020. Gwiazdy i influencerki je uwielbiają!

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

1. Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów