Zara nie jest dla wszystkich. Badania pokazują, w jakim wieku klienci przestają tam kupować

Redakcja 27.03.2017
ZARA
Fotografia: East News

Hiszpańska sieciówka dwoi się i troi, aby być uniwersalną. Te badania pokazują, że jest inaczej.

Agencja Insight Rooms, która dokonuje analiz zachowań klientów, sprawdziła w jakim wieku są miłośnicy najpopularniejszej hiszpańskiej sieciówki na świecie - Zary. Marka firmy Inditex, która za wszelką cenę chce być na czasie, nie dociera jednak do tak szerokiego grona konsumentów, jak mogłoby się wydawać.

Okazało się, że klienci Zary to osoby bardzo młode. Największym zainteresowaniem sieć cieszy się wśród ludzi w przedziale wiekowym od 23 do 27 lat. Zainteresowanie sklepem prawie całkowicie spada w przypadku osób w wieku 33 lat. Pracownicy agencji Insight Rooms nazywają ten moment "załamaniem". Wtedy to trzydziestolatkowie nagle uświadamiają sobie, że są za "starzy" na noszenie kreacji proponowanych przez tę markę.

Średnia wieku klientów Zary to 25 lat. Jednak marka nie ma tak drastycznych spadków sprzedaży, równych niemal 0, w innych grupach wiekowych, tak jak większość sieci skierowanych np. głównie do młodzieży. To zasługa dojrzałych, biurowych propozycji. Jednak przed trzydziestką klienci rozglądają się za nową, bardziej dorosłą siecią - czytamy w serwisie WhoWhatWear.co.uk, który skontaktował się z Edem Dilworthem z Insight Rooms. 

To zaskakujące wnioski biorąc pod uwagę fakt, że ceny w Zarze nie są najniższe, co ma być gwarancją dobrej jakości ubrań. Kolekcja hiszpańskiego giganta wymieniana jest co miesiąc i jest bardzo różnorodna. Wydaje się, że ludzie w każdym wieku mogą tam znaleźć ubrania odpowiednie dla siebie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów