Właścicielki Loft37 nareszcie skomentowały kontrowersje wokół współpracy z Biedronką

Paulina Szestowicka 15.07.2016
Loft37 x Biedronka
Fotografia: East News

Wydały oficjalne oświadczenie i udzieliły pierwszego wywiadu. 

Na początku lipca do sprzedaży trafiła kolekcja marki Loft37, która została zaprojektowana specjalnie dla sieci sklepów Biedronka. Jeszcze zanim linia trafiła na półki, w sieci można było przeczytać wypowiedzi niezadowolonych klientów, którzy nie mogli się pogodzić, że marka dotychczas uznawana przez nich za luksusową, wprowadza tanią.

Natomiast kilka dni po premierze można było przeczytać opinie niezadowolonych konsumentów, którzy narzekali na tworzywo, z jakich zostały zrobione buty. Pojawił się też głos matki, która opublikowała zdjęcie, na których miało być widać poranione stopy córki w skutek noszenia butów z linii Just For Fun.   Fotografia została opublikowana na wielu serwisach internetowych.

Zobacz: Marka Loft37 współpracując z Biedronką mogła dużo zyskać, ale (chyba) straciła jeszcze więcej

Oficjalne oświadczenie

Oczywiście, trudno nie współczuć dziewczynce z ranami na stopach, jednak musimy uczciwie przyznać, że bardzo często zdarza się, że inne buty także kaleczą skórę. Co więcej, z firmowego fan page znikały niepochlebne opinie. Wszyscy w takiej sytuacji liczyli, że marka będzie odpowiadać na zarzuty i tak jak wcześniej, wchodzić w rozmowę z klientami. Dopiero 13 lipca na oficjalnym profilu fan page marki Loft37 pojawiło się oświadczenie. 

Przepraszamy za tak długie milczenie. Wiemy, że oczekiwałyście od nas szybszej reakcji, ale mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego postu zrozumiecie, dlaczego zabieramy głos dopiero teraz. Niektóre Klientki mogły źle odebrać nasze pierwsze reakcje, a były do tej pory przyzwyczajone do czegoś innego. Przepraszamy Was za to - czytamy na fan page. - Ilość negatywnych komentarzy, które pojawiły się w ciągu minionego tygodnia zaskoczyła nas. I co tu dużo mówić – przeraziła. Zawsze ceniłyśmy sobie bezpośredni kontakt i relacje ze Wami, traktując uwagi i komentarze, które trafiały do nas za pośrednictwem fanpage’a, jako cenne wskazówki, które uwzględniałyśmy przy tworzeniu kolejnych kolekcji. Nie byłyśmy jednak przygotowane na zderzenie z tak dużą ilością negatywnych emocji, w większości złośliwych i niemających merytorycznego uzasadnienia.

Właścicielki maki Loft37 są zdania, że skargi najpierw powinny trafić do sprzedawcy. Jest to zrozumiałe stanowisko, ale nie możemy zapominać, że każdy klient mógł mieć z tyłu głowy, że kupuje buty firmy, która dotychczas realizowała indywidualne zamówienia i zawsze była przykładem idealnej obsługi klienta. Jednym słowem - gdzieś to wszystko się rozmyło. Oczywiście Loft37 podkreśla, że klientki, które zakupiły buty w Biedronce są dla nich tak samo ważne jak te, które dotychczas kupowały obuwie tylko na indywidualne zamówienie. 

Sukces sprzedażowy

Jest nam przykro, że niektóre klientki mogły być niezadowolone z zakupu. O negatywnych wrażeniach dowiadywałyśmy się wyłącznie z komentarzy w internecie. Na ponad 60 tysięcy sprzedanych par jak dotąd odnotowano tylko dwie reklamacje - powiedziały właścicielki firmy w rozmowie z Innpoland.pl.

Na pewno Loft37 wyciągnie wnioski na przyszłość, jednak można przypuszczać, że marka straciła bezpowrotnie wielu fanów. Być może tak by się nie stało, gdyby właścicielki firmy inaczej zareagowały na negatywne opinie. Na pewno będzie odbudować zaufanie klientów, ale jest to możliwe - w końcu każdy czasami się myli. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów