Wiemy, jakie okulary przeciwsłoneczne będą najmodniejsze latem. Oby to był żart

Emilia Klima 09.05.2017
Modelka podczas pokazu Balenciaga Fall 2017
Fotografia: East News

Specjaliści zdradzili, jaki model okularów przeciwsłonecznych będzie najmodniejszy latem 2017. Skuszą się raczej tylko najwięksi pasjonaci mody.

Specjalizujący się w modowych trendach portal Highsnobiety.com zawyrokował, jakie okulary przeciwsłoneczne powinniśmy nosić w najbliższych miesiącach, jeśli chcemy być modni. Swoją tezę oparł na podstawie obserwacji stylizacji, jakie fashioniści z Gruzji wybierali na trwający aktualnie w Tbilisi Tydzień Mody.

Dlaczego akurat moda z tego regionu świata ma kształtować trendy? Fascynacja wielkiego świata mody estetyką proponowaną przez projektantów z Europy Wschodniej trwa nieprzerwanie od 2016 roku. Świadczy o tym popularność takich marek jak rosyjska Gosha Rubchinskiy, czy nasze polskie Magda Butrym i Misbhv. Jeśli prognoza portalu się sprawdzi, już teraz powinniśmy się zaopatrzyć w okulary typu... Matrix. Tak, dokładnie takie, jakie w filmie z 1999 nosili Neo i spółka. 

Plakat filmu "Matrix
Fotografia: Plakat filmu "Matrix

Matrix Reaktywacja

Odświeżanie trendów z lat 90. wciąż ma się dobrze w aktualnych propozycjach projektantów, coraz częściej pojawiają się w nich również elementy mody pierwszej dekady 21. wieku. "Matrixy" idealnie wpisują się zatem w tę stylistykę. Na nosie miała je prawie każda modelka podczas marcowej prezentacji kolekcji Balenciagia Jesień 2017.

To już chyba najwyższa pora na zakup nowych okularów przeciwsłonecznych. Nawet jeśli będziemy przez to wyglądać jak haker-anarchista - zawyrokował wówczas magazynu "Vogue".

Model okularów szybko przeniósł się z wybiegu na ulicę. Kendall Jenner pokazała się w nich w Paryżu już pod koniec lutego. Walor estetyczny wciąż pozostaje, przynajmniej dla nas, mocno dyskusyjny. Może wy się skusicie? ;-)

Kendall Jenner
Fotografia: Kendall Jenner
Modelka w okularach typu Matrix
Fotografia: Modelka w okularach typu Matrix
Modelka w okularach typu Matrix
Fotografia: Modelka w okularach typu Matrix

Stylowe okulary przeciwsłoneczne męskie

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów