Wielkie kino jest w modzie. Reklama Prady przypomina film science fiction Alfreda Hitchcocka

Redakcja 18.11.2016
Allison Williams w "Past Forward"
Fotografia: www.youtube.com

Ten krótki film można nazwać superprodukcją. Wyreżyserował go nominowany do Oscara David O. Russell.

Rok 2016 to rok kolaboracji wielkiej mody i wielkiego kina. W sierpniu zachwyciła nas reklama perfum Kenzo w reżyserii Spike'a Jonze'a, a na początku listopada opublikowano reklamę domu mody Burberry w reżyserii Asifa Kapadii. Tym razem dom mody Prada przedstawił kampanię reklamową z udziałem młodych i uznanych już gwiazd Hollywood, w reżyserii nominowanego do Oscara Davida O. Russella. 

"Past Forward" to ponad dwunastominutowy film, który w stylistyce przypomina dzieła kina niemego. Wyczuwalny jest w nim hitchcockowski klimat - niektóre ujęcia rodem z filmu "Vertigo", a akcja rozgrywa się w przyszłości. Połączenie starego z nowym, klasycznego romansu z surrealistycznymi obrazami, piękna kreacji Prady z minimalizmem wnętrz robi na widzu spore wrażenie. 

Konsekwencja i jakość

W filmie występuje znana ze "Slumdoga" Freida Pinto, odtwórczyni jednej z głównych ról w serialu "Dziewczyny" Allison Williams i Kuoth Wiel, którą kinomaniacy mogą kojarzyć z filmu "W dobrej wierze". W roli czarnego charakteru zobaczymy znaną z "American Horror Story" Connie Britton, w roli lekarza Sachę Barona Cohena. Pięknym kobietom partnerują przystojni i utalentowani aktorzy. Jack Huston, czyli Richard z "Zakazanego Imperium", John Krasinski - Jim z amerykańskiej wersji serialu "Biuro" oraz Sinqua Walls z serialu "Nastoletni wilkołak".

Oglądając reklamę wyreżyserowaną przez Davida O. Russella, można odnieść wrażenie utknięcia we śnie. To dość zaskakujące, ponieważ ten reżyser znany jest raczej z filmów mocno trzymających się rzeczywistości. Nie zaskakują jednak odniesienia do zgubnych skutków przyszłości - reklamę współprodukowała firma Anonymous Content, która zajmuje się między innymi produkcją serialu "Mr. Robot".

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów