Warszawiacy mają swoje perfumy. "Są poświęcone waszej stolicy i szerzej - Polakom"

Redakcja 07.12.2016
Kobieta
Fotografia: Pixabay

Zapach symbolizuje cechy Warszawy, jej mieszkańców i historii. 

Perfumy to doskonała zapachowa wizytówka. Każdy na pewno zna osobę, która kojarzy się z jednym, określonym zapachem. Tak, to właśnie jest "signature scent". Aby jednak znaleźć swój jedyny, wymarzony zapach, trzeba się trochę napracować. Rynek perfumeryjny stale się przecież powiększa. Niech świadczy o tym chociażby fakt, że półki w drogeriach wprost uginają się od ilości oferowanych zapachowych produktów. 

7 grudnia 2016 roku na rynku zadebiutowały kolejne perfumy. Nie byle jakie, a wyjątkowe, bo powstałe we współpracy z mieszkańcami Warszawy. Na pomysł stworzenia perfum "Warszawa" wpadł właściciel holenderskiego domu perfum Puredistance, Jan Ewoud Vos. To on wraz z paryskim mistrzem perfumiarstwa Antoine Lie, stworzył zapach poświęcony stolicy Polski.

Są poświęcone waszej stolicy i szerzej - Polakom. Powstały zresztą we współpracy z mieszkańcami Warszawy. Nigdy o podobnym projekcie nie słyszałem - powiedział Jan Ewoud Vos w rozmowie z Newsweek.pl. 

Wizytówka miasta

Pomysł stworzenia wyjątkowych perfum narodził się, gdy Vos przebywał w Warszawie. Miasto tak go zauroczyło, że postanowił stworzyć projekt ściśle związany z miastem, jego historią i jego mieszkańcami. Zapach, jak i flakon symbolizują cechy stolicy Polski. 

Przede wszystkim chodzi o siłę, dlatego perfumy utrzymują się na skórze długo, gorące serca mieszkańców, dlatego perfumy są bogate i ciepłe, a opakowanie w kolorach złota, eleganckiej szarości i szlachetnej zieleni przywołuje na myśl bogactwo, wyrafinowanie, historię i architekturę tego miasta - przekonuje Vos w rozmowie z Newsweek.pl. 

Choć pomysł stworzenia perfum inspirowanych Warszawą to świetna wizytówka miasta, internauci mają na ten temat jasno określone zdanie. "Esencja zapachowa Warszawy to wnętrze autobusu w upalny dzień stojącego w korku w centrum" - pisze jeden z nich. Inny dodaje: "Inspiracją był słoik kiszonej kapusty". 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów