Uszyto najbardziej ekologiczną koszulkę świata

Paulina Szestowicka 27.04.2016
Nomadix Clean Tee
Fotografia: www.nomadix.co

Brzmi banalnie, ale wymagało to wprowadzenia innowacji do procesu produkcji. 

Wydawać by się mogło, że uszycie koszulki, która odzwierciedla ideę slow fashion jest proste. Jednak dopiero teraz powstał T-shirt, o którym możemy powiedzieć, że nie zawiera nic, co mogłoby szkodzić lub burzyć zrównoważony styl życia. 

Clean Tee jest pomysłem marki Nomadix z Kalifornii. Koszulka została zrobiona ze skrawków niepotrzebnych w szwalni materiałów i przetworzonych plastikowych butelek. W trakcie produkcji nie zachodzą szkodliwe dla środowiska procesy i nie są używane sztuczne pigmenty. T-shirt ma jednolity kolor, ponieważ wszystkie materiały są poddawane opatentowanemu procesowi dopasowywania kolorów. Co ważne, przebiega on bez konieczności dodawania barwników czy wody. 

- Produkcja odzieży jest drugą w kolejności branżą pod względem zanieczyszczania przyrody. Nie musimy się na to godzić, a my znaleźliśmy sposób jak z tym walczyć - tłumaczą właściciele Nomadix. - Wszyscy powinniśmy uświadomić sobie, że rzeczy powstające w zgodzie z naturą, mogą być modne, wygodne i bardzo dobre jakościowo. 

Koszulka ma być rodzajem manifestu i dowodem na to, że nie trzeba iść na kompromisy. Wiele ubrań, które są sprzedawane przez marki chwalące się certyfikatami, nadal powstaje przy zastosowaniu technologii, które szkodzą środowisku naturalnemu. Normą jest wykorzystywanie bawełny, która pochodzi z upraw gdzie są używane pestycydy i nie oszczędza się wody.

Clean Tee jest obecnie dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych, białym i szarym. Koszulkę można kupić w internecie za ok. 100 zł. 

Clean Tee Nomadix
Fotografia: www.nomadix.co
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów
Attribute Type Value
0 string '/Uroda-i-Moda/Shopping/Ksiezna-Meghan-w-sukience-z-sieciowki-13475'
1 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Paznokcie-tytanowe-wlasciwosci-cena-jak-je-zrobic-7911'
2 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Paznokcie-na-sylwestra-trendy-2018-2019-12039'
3 string '/Uroda-i-Moda/Shopping/Anna-Lewandowska-w-kurtce-z-sieciowki-za-199-zl-13309'
4 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Lifting-rzes-na-czym-polega-efekty-cena-9540'
5 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Kolagen-do-picia-opinie-skutki-uboczne-zastosowanie-7814'
6 string '/Uroda-i-Moda/Fryzury/Sprawdzone-sposoby-na-geste-wlosy-8421'