Uszyto koszulki, których nie da się poplamić. Niczym

Paulina Szestowicka 11.07.2016
Koszulka której nie można poplamić
Fotografia: YouTube

Wyglądają jak zwykłe T-shirty, ale zostały wyprodukowane przy zastosowaniu hydrofobowej nanotechnologii. 

Jednym z podstawowych ubrań, które każdy ma w swojej szafie jest biała koszulka. Jest tak samo lubiana - pasuje do wszystkiego, jak i znienawidzona - widać na niej najmniejszą plamę. Na szczęście nanotechnologia wyszła naprzeciw naszym oczekiwań. 

Australijska marka odzieżowa Threadsmiths stworzyła koszulkę, której nie można poplamić. Na pierwszy rzut oka wygląda ona tak samo jak zwykły, bawełniany T-shirt, ale została wykonana z włókien, które nie chłoną tak szybko kawy czy keczupu. Wręcz można powiedzieć, że odpychają wszelkiego rodzaju płyny i nieczystości. Dzieje się tak, ponieważ w produkcji zastosowano hydrofobową nanotechnologię, która polega na stworzeniu bariery między tkaniną a substancją, z którą ma ona styczność. Wszystko, co spadnie na naszą koszulkę, zamiast się na niej zatrzymać, szybko z niej spłynie.

Oczywiście, koszulkę można wyprać. Powinniśmy to zrobić wybierając w pralce program odpowiedni dla bardzo delikatnych tkanin. Nie musimy jej prać po każdym założeniu, tak jak robimy z tradycyjnym T-shirtem, ponieważ pozostaje dłużej świeża. Jeżeli takie rozwiązanie się przyjmie, marka Threadsmiths wprowadzi do sprzedaży koszulki polo, koszule i spodnie.

Wydaje się, że 160 złotych za koszulkę to dużo, ale z drugiej strony, często kolejne białe koszulki wydajemy regularnie znacznie więcej. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów