Tych 7 afrykańskich projektantów ma szansę podbić świat mody

Martyna Kraus 13.07.2016
Folklorystyczne inspiracje i etyczne warunki pracy, to wartości, które przyświecają twórczości najpopularniejszych projektantów mody z Afryki. Warto bacznie ich obserwować.   Dla przeciętnego europejczyka specyfika działania afrykańskiejgo rynku modowego skrywa wiele tajemnic. Warto jednak odkryć te sekrety i poszukać tam inspiracji, bo Afryka to nowoczesne, wysokiej klasy projekty.   Niskie koszty rozruchu firmy i zapotrzebowanie na odzież dobrej jakości sprawiają, że w krótkim czasie powstaje wiele marek odzieżowych przyciągających uwagę międzynarodowej opinii publicznej. Tamtejsi twórcy nie zapominają również o lokalnych akcentach i folklorystycznych wzorach, dzięki czemu ich projekty są rozpoznawalne nawet na drugim końcu świata.  Afrykański przemysł modowy skorzystał także z rozwoju takich instytucji jak FAFA (Festival for Fashion and Arts) i Africa Fashion Week, które dostarczyły projektantom platformę do pokazania swoich umiejętności.
Fotografia: facebook.com/mille-collines

Folklorystyczne inspiracje i etyczne warunki pracy, to cechy, które przyświecają twórczości najpopularniejszych kreatorów mody z Afryki.

Dla przeciętnego europejczyka specyfika działania afrykańskiego rynku modowego skrywa wiele tajemnic. Warto jednak odkryć te sekrety i poszukać tam inspiracji, ponieważ moda z Afryki to nowoczesne, wysokiej klasy projekty.

Niskie koszty rozruchu firmy i zapotrzebowanie na odzież dobrej jakości sprawiają, że w krótkim czasie powstaje wiele marek odzieżowych przyciągających uwagę międzynarodowej opinii publicznej. Projektanci z RPA, Ghany czy Etiopii nie zapominają również o lokalnych akcentach i folklorystycznych wzorach, dzięki czemu ich dzieła są rozpoznawalne nawet na drugim końcu świata.

Afrykański przemysł modowy skorzystał także z rozwoju takich instytucji jak FAFA (Festival for Fashion and Arts) i Africa Fashion Week, które dostarczyły projektantom platformę do pokazania swoich umiejętności.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów