Stylistka Michelle Obamy nie chce pracować z Melanią Trump. Namawia do bojkotu

Redakcja 22.11.2016
Donald Trump i Melanie Trump
Fotografia: East News

W świecie mody chyba jeszcze nie zdarzyło się, aby projektant nie chciał odpowiadać za stylizacje pierwszej damy.

Michelle Obama bez wątpienia należy do najlepiej ubranych pierwszych dam w historii. Jej stylizacje są zawsze dokładnie przemyślane i dopasowane. Od ośmiu lat cały świat zachwyca się jej wyczuciem stylu.

W doborze kreacji żonie Baracka Obamy pomagają zaufani współpracownicy, a wśród nich francuska projektantka i właścicielka autorskiej marki, Sophie Theallet. To między innymi dzięki niej Michelle Obama zawsze prezentuje się doskonale. Co ciekawe, projektantka została doceniona w branży właśnie dzięki stworzeniu kreacji dla pierwszej damy. Naturalnym wydawało się więc, że Sophie Theallet zajmie się projektowaniem ubrań dla Melanii Trump, ale sprawy się nieco skomplikowały.

Jako niezależna marka na rynku mody, traktujemy nasz głos jako wyraz naszych artystycznych i filozoficznych poglądów. Firma Sophie Theallet sprzeciwia się dyskryminacji i uprzedzeniom (…). Nie zamierzam brać udziału w ubieraniu lub wspieraniu przyszłej Pierwszej Damy USA. Namawiam moich kolegów z branży, aby postąpili tak samo - napisała Sophie Theallet w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze. 

Projektantka podkreśla, że ubieranie Michelle Obamy było dla niej wielkim zaszczytem i błogosławieństwem. To właśnie dzięki niej marka Sophie Theallet stała się rozpoznawalna i doceniana na całym świecie. Jednak, jak zaznacza, retoryka oparta na rasizmie, seksizmie i ksenofobii, którą posługiwał się Donald Trump w trakcie kampanii prezydenckiej, nie jest zgodna z wyznawanymi przez nią wartościami. Dlatego właśnie nie chce, aby przyszła Melanie Trump nosiła stroje sygnowane jej nazwiskiem. 

Kto zajmie się stylizacjami Melanii Trump, jeszcze nie wiadomo. Pewne jest jednak, że następczyni Michelle Obamy nie będzie miała łatwego zadania. Trudno będzie jej dorównać uwielbianej przez wszystkich żonie Baracka Obamy. 

EN_01218761_0049
Fotografia: East News
Donald Trump i Melanie Trump
Fotografia: East News

Donald Trump i Melanie Trump

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów