Reserved przyznaje się do błędu i zdradza, jaki los czeka Amerykankę, która szukała chłopaka z Polski

Redakcja 18.04.2017
Kampania reklamowa Reserved
Fotografia: www.youtube.com

Sieciówka przeprasza za akcję "Polish boy wanted" i wyciąga wnioski na przyszłość. 

Marka Reserved, którą zarządza firma LPP przeprasza za swoją ostatnią kampanię, w której Amerykanka Dee Dee poszukiwała chłopaka z Polski. 

Miesiąc temu w polskich mediach opublikowano klip, w którym pochodząca z USA dziewczyna, szuka Wojtka z Polski. Nagranie, na którym Amerykanka podpisująca się pseudonimem Dee Dee prosi o pomoc w odnalezieniu Polaka, którego poznała na koncercie podczas swojej podróży po Europie, udostępniło tysiące internautów. Ci, będąc pod wrażeniem pięknej historii miłosnej, rozpowszechniali film mając nadzieję, że ich wysiłek opłaci się, a Dee Dee odnajdzie miłość swojego życia. 

Szybko jednak okazało się, że nikt nikogo nie szuka, a to wszystko to dobrze przemyślana kampania reklamowa marki Reserved. To nie spodobało się wielu internautom, którzy poczuli się urażeni, a wręcz oszukani. I nie można im się dziwić. Ich zaangażowanie w sprawę było naprawdę godne podziwu. 

Dziś Reserved bije się w pierś i przeprasza za kampanię "Polish boy wanted". Przyznaje również, że marka nadużyła zaufania internautów. Agnieszka Łobuszewska dyrektor marketingu Reserved w rozmowie z Wirtualnemediamedia.pl przyznała jednak, że takiego hejtu ze strony internautów nie spodziewała się. 

Zasięg akcji przerósł nasze oczekiwania. Nadużyliśmy zaufania dużej grupy internautów. To jest dla nas wszystkich wniosek na przyszłość, jak bardzo ostrożnie trzeba dobierać treści do publikacji w sieci, mając świadomość tego, jak duży jest poziom zaufania Polaków do treści publikowanych w internecie. Zbyt lekko potraktowaliśmy mechanizm, w którym zaangażowaliśmy tak bardzo emocje internautów. Nigdy nie chcieliśmy, aby ktokolwiek z odbiorców tej kampanii poczuł się oszukany. Przykro nam, że tak się stało, i wszystkie te osoby bardzo przepraszamy - powiedziała Agnieszka Łobuszewska w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. 

Dyrektor marketingu Reserved przyznała również, że akcja z Amerykanką była jednym z elementów kampanii "#polskichłopak", która ma na celu pokazać, że nie tylko uroda Polek jest wizytówką naszego kraju. Marka chce udowodnić, że również polski mężczyzna "zasługuje, by czuć się i wyglądać dobrze". Nie zrobi tego jednak przy pomocy pięknej Amerykanki. Dee Dee znika bowiem z reklam, a działania reklamowe kontynuuje już bez jej udziału. 

To kolejny już raz, kiedy Reserved przeprasza za swoje działania. W zeszłym tygodniu marka wywołała skandal i wycofała ze sprzedaży koszule, które według wielu internautów przypominały mundur nazistowskiej młodzieżówki Hitler-Jugend. Jeszcze wcześniej marka przepraszała za sprzedaż przypinek, które do złudzenia przypominały te zaprojektowane przez markę Local Heroes. 

Czytaj więcej: Reserved wywołuje skandal i wycofuje kolejne ubrania. "Wzywamy do bojkotu marki"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów