Reserved przeprasza, wycofuje produkty ze sklepów i wypłaca zadośćuczynienie

Redakcja 13.04.2017
Reserved
Fotografia: East News

"Równocześnie informujemy, że zawarliśmy porozumienie w zakresie zadośćuczynienia".

Kilka tygodni temu jedna z założycielek marki Local Heroes zarzuciła Reserved plagiat. Przypinki sprzedawane przez Reserved do złudzenia przypominały te, które wcześniej w swojej ofercie miała marka Local Heroes.

Local Heroes to polska marka z charakterystycznymi ubraniami, które noszą takie gwiazdy jak Justin Bieber, Miley Cyrus czy chociażby Rita Ora. Nie dziwne więc, że największe sieciówki przyglądają się poczynaniom młodych projektantek w poszukiwaniu inspiracji.

Czytaj więcej: Projektantka z Local Heroes zarzuca Reserved plagiat. Podobieństwo jest uderzające 

Podobieństwo jest uderzające
Fotografia: www.facebook.com/aretaszpura?fref=ts

Podobieństwo jest uderzające

Reserved przeprasza Local Heroes

Głos w sprawie zabrał polski koncern odzieżowy LPP zarządzający między innymi marką Reserved. W przesłanym oświadczeniu czytamy, że marka zawarła ugodę z właścicielkami Local Heroes. 

Przedstawiciel LPP przeprosił za wprowadzenie do naszej sieci sprzedaży akcesoriów o łudząco podobnym wzorze, jak produkty oferowane przez Local Heroes. Równocześnie informujemy, że zawarliśmy porozumienie w zakresie zadośćuczynienia finansowego, które LPP wypłaci na rzecz Local Heroes w związku z zaistniałą sytuacją, a także, że wycofaliśmy z sieci sprzedaży marki Reserved zakwestionowane modele - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez rzecznika prasowego LPP. 

Local Heroes to marka odzieżowa założona przez Aretę Szpurę i Karolinę Słotę. Międzynarodową sławę projektantki zyskały, gdy ich koszulkę założył Justin Bieber. W ich projektach chodzą również Anja Rubik, Rihanna, czy chociażby Miley Cyrus. 

Reserved
Fotografia: Materiał prasowy

Klapki na topie wśród celebrytek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów