Rekh&Datta prezentuje nową, jedną z najbardziej etycznych kolekcji na świecie

Paulina Szestowicka 10.05.2016
Rekh & Datta
Fotografia: materiały prasowe

Proces produkcji tych ubrań jest naprawdę niesamowity. 

Moda na slow fashion nie przemija, a nawet można powiedzieć, że ma się coraz lepiej. Cały czas powstają marki, które produkują ubrania lokalnie, wykorzystując w tym celu technologie przyjazne środowisku naturalnemu. Jednak nie każda robi to w takim stylu jak Rekh&Datta.

Teksanka, Rebecca Layton i warszawianka, Monika Jakubiak, stworzyły jedną z najbardziej etycznych marek odzieżowych na świecie. Ubrania powstają w Stanach Zjednoczonych, Europie i Indiach. Za pośrednictwem internetu są sprzedawane i wysyłane na cały świat do osób, które są naprawdę świadome tego, że moda to nie tylko zmieniające się trendy, ale przede wszystkim styl życia. 

Rekh&Datta
Fotografia: materiały prasowe

Rekh&Datta

Krok po kroku

Wszystko zaczyna się od zaprojektowania wzorów tkanin, czym zajmuje się Rebecca. Następnie projekty są wysyłane do Radżastanu, gdzie są odwzorowywane w drewnie. Kolejnym etapem jest przygotowanie naturalnych barwników i naniesienie ich na materiały. Kiedy są już gotowe, do pracy bierze się Monika, która projektuje ubrania, zwracając szczególną uwagę na łączenia wzorów. Uszycie kolekcji jest zlecane szwalni na Podlasiu.

Kolekcje Rekh&Datta w skrócie można podsumować jako estetyczną etykę. Trudno nie zauważyć, że wszystkie ubrania są wykończone z niezwykłą dbałością o detale. Kryte szwy, unikatowość wzorów i funkcjonalność krojów są doceniane przez najbardziej wymagających klientów. 

W konkurencji z tanią odzieżą produkowaną w Chinach nasza marka nie ma szans. To jest typowe slow fashion: połączenie nowoczesnych narzędzi jak internet z tradycyjnym rękodziełem, dbałość o jakość naturalnych surowców, suszenie tkanin na słońcu, oferowanie godziwych warunków pracy i płacy w Indiach, czy w Polsce. Jeśli ktoś mi powie, że jest mu wszystko jedno, nie zamierzam się z nim spierać. To po prostu nie jest mój odbiorca - tłumaczy Rebecca Layton w wywiadzie dla serwisu vumag.pl. 

Ceny ubrań Rekh&Datta oscylują między 370 a 1000 złotych. Można je zakupić przez internet i w sklepie "Wonders" przy ul. Mokotowskiej w Warszawie. 

Zobaczcie najnowszą kolekcję marki Rekh&Datta

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów
Attribute Type Value
0 string '/Uroda-i-Moda/Shopping/Ksiezna-Meghan-w-sukience-z-sieciowki-13475'
1 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Paznokcie-tytanowe-wlasciwosci-cena-jak-je-zrobic-7911'
2 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Paznokcie-na-sylwestra-trendy-2018-2019-12039'
3 string '/Uroda-i-Moda/Shopping/Anna-Lewandowska-w-kurtce-z-sieciowki-za-199-zl-13309'
4 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Lifting-rzes-na-czym-polega-efekty-cena-9540'
5 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Kolagen-do-picia-opinie-skutki-uboczne-zastosowanie-7814'
6 string '/Uroda-i-Moda/Fryzury/Sprawdzone-sposoby-na-geste-wlosy-8421'