Znamy przyczynę śmierci Karla Lagerfelda

Paulina Ermel 20.02.2019
Karl Lagerfeld
Fotografia: SplashNews.com/East News

19 lutego 2019 roku zmarł Karl Lagerfeld. Kultowy projektant mody miał 85 lat. Przyczyną śmierci była bardzo poważna choroba.

Świat mody, ale nie tylko, nie może się otrząsnąć po informacji o śmierci Karla Lagerfelda. Słynny projektant mody i dyrektor kreatywny Chanel zmarł w Paryżu 19 lutego. I choć spekulacji na temat jego słabego stanu zdrowia nie brakowało, nikt nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń.

Karl od długiego czasu zmagał się z poważną chorobą. Właśnie dlatego zrezygnował z udziału w ostatnim pokazie Chanel, który odbył się niespełna miesiąc temu.

Przyczyna śmierci Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld nie pojawił się pod koniec stycznia na pokazie Chanel. Już wtedy fani projektanta byli zaniepokojeni. Wówczas nieobecność dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody tłumaczono przede wszystkim zmęczeniem. Prawda jednak była zupełnie inna.

Zagraniczne media podają, że artysta od dłuższego czasu cierpiał na raka trzustki. Dla tak aktywnej, kreatywnej i pracowitej osoby był to ogromny szok. Lagerfeld musiał przystopować i odpocząć. W ostatnim czasie jego stan się pogorszył. W poniedziałek trafił do szpitala, a we wtorek zmarł.

Karl zmarł w swoim ukochanym Paryżu. Kultowego projektanta, ikonę mody, utalentowanego fotografa i wizjonera żegna cały świat. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo wzruszających słów, wyrazów smutku, ale i podziękowań pod adresem projektanta, który wylansował wiele znanych nam dzisiaj gwiazd mody i modelingu.W końcu od 1983 roku kierował najznakomitszym domem mody na świecie.

Będzie nam ich brakować. Zobaczcie, które znane osoby odeszły od nas w 2018 roku.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów