Przezroczyste jeansy z plastiku w sam raz na majówkę. Modne i przeciwdeszczowe

Mateusz Patyk 27.04.2017
spodnie z plastiku
Fotografia: www.topshop.com

Wielu internautów nie mogło uwierzyć, że można zaprojektować coś tak bezsensownego.

Są warte 275 złotych i zrobiono je w całości (prócz zamka błyskawicznego i guzika) z tworzywa sztucznego.

"MOTO Clear Plastic Straight Leg Jeans" to pełna nazwa kontrowersyjnego modelu spodni, który wywołał prawdziwą burzę wśród opinii publicznej. Użytkownicy Twittera zaczęli masowo drwić z materiału użytego do stworzenia tego oryginalnego egzemplarza, nazywając plastikowe jeansy "śmiesznymi" oraz porównując je do "owiniętego wokół nóg płaszcza przeciwdeszczowego".

Trudno o racjonalne uzasadnienie wyboru nieprzepuszczającego nic poza światłem materiału na spodnie. Za tą modową nowinką stoi Topshop - brytyjska sieć sklepów odzieżowych, odpowiedzialna m.in. za budzący skrajne emocje wzór jeansów z wyciętym na kolanach kawałkiem w kształcie kwadratu, zastąpionym takim samym jak tu bezbarwnym plastikowym tworzywem.

Z tak nietypowymi przezroczystymi plastikowymi jeansami będziesz myśleć nieszablonowo. To gwarancja przyciągnięcia uwagi innych. Będą idealne jako element wyrażenia swojej osobowości na festiwalu lub przyjęciu kostiumowym - brzmi fragment opisu spodni na stronie sklepu Topshop.com.

Sztuka dla sztuki

Jak donosi Fortune.com, nowa pozycja w ofercie sklepu spotkała się z miażdzącą falą krytyki u internautów. "Czy wy się czujecie dobrze? Idźcie do domu, jesteście pijani", "Daj spokój, Topshop. To jest naprawdę dziwaczne", "Wyobraźcie sobie nosić je podczas okresu", "Są przerażające" - to tylko niewielka część z całej masy negatywnych wpisów i ironicznych komentarzy na Twitterze.

Mimo tak zdecydowanej reakcji na jeansy wyprodukowane z plastiku, sprzedawcy idą w zaparte. Dystrybutor spodni próbuje przekonać do nich klientów, uzasadniając, że właśnie tak wygląda modowy trend jutra. Ale nawet zagorzali entuzjaści ektrawaganckich kreacji zadają sobie pytanie, czy to nie jest aby przesada? Można tylko domyślać się, jak trudne byłoby ich założenie. Nie mówiąc już o ściągnięciu.

W tym szaleństwie jest metoda

Z drugiej jednak strony Topshop zyskał rozgłos, jest więc szansa, że ciekawi futurystycznej konfekcji zobaczą też pozostałe produkty dostępne w ofercie brytyjskiego sklepu. Poza tym do noszenia tych przezroczystych jeansów potrzebne są dodatkowe, normalne jeansy, które trzeba nosić pod spodem. Klient musi więc kupić dwukrotnie więcej, niż zamierzał.

Jednak w tym wypadku "ubrania z plandeki" nie przypadły chyba nikomu do gustu i można je traktować jedynie w kategorii ciekawostki. Ktoś z internautów udostępnił nawet zdjęcie, na którym widać znanego w Korei Południowej piosenkarza o pseudonimie JYP, któremu zdarzyło się występować podczas koncertów w bardzo podobnych spodniach.

Okazuje się więc, że mimo usilnych prób stworzenia niepowtarzalnego stroju przyszłości, starania pomysłodawców niechybnie spełzły na niczym.

Zobacz jeansy z przezroczystego plastiku od Topshop:

Spodnie materiałowe damskie - jakie wybrać?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów