Projektantka z Local Heroes zarzuca Reserved plagiat. Podobieństwo jest uderzające

Redakcja 24.03.2017
Przypinki Reserved
Fotografia: www.facebook.com/aretaszpura?fref=ts

Wszystko wskazuje na to, że znana sieciówka zaliczyła kolejną wpadkę. 

Areta Szpura zarzuca marce Reserved skopiowanie jej pomysłu. 

Local Heroes to polska marka z charakterystycznymi ubraniami, skierowana przede wszystkim do kobiet. Odniosła ogromny sukces nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Ubrania młodych polskich projektantek noszą chociażby Miley Cyrus, Justin Bieber, czy Rita Ora. Nie powinien więc dziwić fakt, że największe sieciówki przyglądają się im poczynaniom w poszukiwaniu inspiracji. 

Teraz okazuje się, że przypinki zaprojektowane przez Local Heroes do złudzenia przypominają te, które wypuściła firma Reserved. Na ten fakt za pośrednictwem mediów społecznościowych zwróciła uwagę Areta Szpura, współwłaścicielka Local Heroes. 

Szpura opublikowała zdjęcie i zamieściła wymowny komentarz: "Kradzież na pewno nie jest wyrazem GRL PWR", sugerując Reserved plagiat. Nie da się ukryć, że podobieństwo między przypinkami jest uderzające. Ten sam kształt, ten sam kolor i jedynie drobne, praktycznie nie rzucające się w oczy różnice. 

Podobieństwo jest uderzające
Fotografia: www.facebook.com/aretaszpura?fref=ts

Podobieństwo jest uderzające

Kolejna wpadka?

Internauci nie kryją swojego oburzenia i wprost piszą, co myślą o takiej "inspiracji". 

Pamiętam, jak byłam na zakupach i zobaczyłam te przypinki, to pierwszą myślą było: "Przepraszam, ale to nie jest od Local H?!" - napisała internautka na profilu Arety Szpury na Facebooku. 

Identycznych kropla w kroplę nie zrobili, żeby nie było, że to zupełnie ten sam produkt, ale trzeba przyznać, że pozostawienie w literkach białych "oczek" wygląda u nich żałośnie. Wstyd - dodała kolejna. 

Jedna z internautek wytknęła nawet Reserved niedawną wpadkę, do której doszło kilka dni temu. Chodzi o apel Amerykanki, która za pośrednictwem YouTube'a zaapelowała do Polaków o pomoc w odnalezieniu Wojtka, w którym się zakochała. Gdy Polacy stanęli na wysokości zadania i masowo rozsyłali filmik, okazało się, że nikt nikogo nie szuka, a to wszystko to odsłona kampanii reklamowej Reserved. Wielu internautom taki sposób promocji nie przypadł do gustu.

Jak widać nie tylko szukają chłopaka, ale też inspiracji - podsumowała internautka na Facebooku Arety Szpury. 

Local Heroes to marka odzieżowa założona przez Aretę Szpurę i Karolinę Słotę. Międzynarodową sławę projektantki zyskały w momencie, gdy w ich koszulce pojawił się Justin Bieber. W ich oryginalnych projektach chodzą również Rihanna, Miley Cyrus, czy chociażby Anja Rubik. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów