Polak wykonał projekt chusty dla światowej marki. To niesamowity sukces!

Julita Buczek 24.01.2019
Jan Bajtlik projektuje dla Hermes
Fotografia: Instagram @janbajtlik

Takiego sukcesu może pozazdrościć mu każdy fan mody!

Jan Bajtlik jest polskim artystą, który urodził się w 1989 roku. Pomimo młodego wieku ma bardzo dużo osiągnięć na swoim koncie! Jest autorem kilku książkowych publikacji. Za autorski "Typogryzmoł" otrzymał nagrodę Bologna Ragazzi Award w 2015 roku (w kategorii non fiction). Bajtlik odniósł również sukces jako ilustrator prasowy.

Współpracował z takimi tytułami jak: "Time Magazine", "Forbes Magazine" czy "The New York Times". Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród oraz wyróżnień. Od 2016 roku współpracuje z domem mody Hermés Paris, gdzie zajmuje się projektowaniem chust, tkanin, koców, ręczników czy nawet tapet. Jest współautorem scenografii witryn butiku Hermés oraz oprawy graficznej Hérmes Fantasy Funfair w Dubaju.

Zobacz także: Polska marka z pokazem na tygodniu mody w Paryżu. Jest czego gratulować!

Polak zaprojektował chustę dla Hérmes

Bajtlik został zaproszony do zaprojektowania grafiki na chustę, która jest flagowym produktem domu mody Hermés Paris. To niesamowity zaszczyt, ponieważ niewielki dodatek jest sprzedażowym bestsellerem. Apaszka o wymiarach 90 na 90 cm, wykonywana jest w 100% z jedwabiu. Pierwsze modele chusty powstały w 1973 roku i przeznaczone były głównie do jazdy samochodem. Dopiero później apaszka zyskała miano stylowego dodatku, który zawładnął sercem niejednej elegantki. Nosiły ją Grace Kelly, Audrey Hepburn czy nawet Jackie Kennedy Onassis. Według nieoficjalnych informacji do tej pory projektanci domu mody Hérmes stworzyli ponad dwa tysiące różnych wzorów apaszek, a co roku pojawia się ponad 20 nowych printów.

Zobacz także: Obecnie luksusowy hotel, kiedyś klasztor. Jaffa zachwyca swoim pięknem!

Jan Bajtlik został niedawno poproszony o zaprojektowanie wzoru nowej chusty Hermés Paris. To niesamowite wyróżnienie! Chusta, która powstała we współpracy z artystą, przedstawia Warszawę. Na malowidle miasto wygląda jak surrealistyczna dżungla. Oryginalny projekt został wykonany za pomocą tuszu, akwareli oraz farby akrylowej.

Na swoim koncie na Instagramie Jan opisał również, jak wyglądał proces przygotowania całego projektu. Podobno prace nad grafiką trwały dwa i pół miesiąca, następnie została ona zeskanowana oraz sfotografowana, a dopiero później przerysowana do druku. Po zatwierdzeniu odpowiednich wersji kolorystycznych (jest ich aż 8) apaszkę zaczęto drukować w Lyonie. Cały proces produkcji od zaprojektowania grafiki do pojawienia się chusty na sklepowych półkach zajął półtora roku.

Jak wam się podoba projekt Jana?

Zobacz także: Joanna Kulig na okładce lutowego wydania "Vogue Polska". Czy to najlepsza okładka magazynu?

Niektóre z gwiazd uczyniły z mediów społecznościowych źródło zarobku. Zastanawialiście się kiedyś, które z nich zarabiają na Instagramie najwięcej? Mamy dla was odpowiedź.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów