Pan tu nie stał! Pan tu ćwiczył

Paulina Szestowicka 08.04.2016
Pan tu nie stał
Fotografia: materiały prasowe

Polska marka odzieżowa nie dość, że stworzyła piękną kolekcję to jeszcze zaskoczyła sesją na światowym poziomie. Reebok i Nike mogą się od nich uczyć! :-) 

Żeby zacząć ćwiczyć, wystarczy ponoć… zacząć ćwiczyć. Kłamstwem byłoby jednak stwierdzenie, że ubrania nie są ważne. Oczywiście, że są. Zwłaszcza, że po obejrzeniu tej kolekcji naprawdę chce się iść na salę gimnastyczną! 

Marka Pan tu nie stał słynie z inspiracji polskim dobrym wzornictwem z lat 60- i 80-tych. Ich projekty często posiadają też zabawne napisy. Po koszulkach z hasłami „Bigos” czy „Półtłusty”, przyszła pora na "Przysiad" i „Ruch – żeńska sekcja lekkoatletyczna”. Tak, lifestylowa marka stworzyła linię sportową, w której znajdziemy legginsy, szorty, koszulki, a nawet ręczniki. 

Kolekcję cechuje wygoda, ergonomia i funkcjonalność krojów oraz użytych materiałów: elastyczne dzianiny oddychające i odprowadzające wilgoć, cienkie, przewiewne dzianiny sportowe oraz grubsze dzianiny dresowe bawełniane, kreszowana tkanina ortalionowa. Kolorystyka oparta jest na kontrastowym połączeniu wyrazistego kobaltu i zieleni, a także bieli, różu i czerni oraz na uzupełniających szarych melanżach. 

- Zamierzaliśmy połączyć współczesne wzornictwo i nowoczesną kolorystykę z nadrukami nawiązującymi do aktywności sportowych, które przeszły do lamusa – skok przez kozła, zabawa z hula hop, rzuty piłką lekarską – tłumaczą właściciele marki.  Dla odtworzenia w pełni klimatu, jaki przywołujemy, sesję zdjęciową wykonaliśmy na starej sali gimnastycznej w YMCA w Łodzi. Autorką zdjęć jest Sonia Szóstak.

Ceny ubrań wahają się od 69 do 169 złotych. Kolekcja jest dostępna w sklepach stacjonarnych marki w Warszawie, Krakowie i Łodzi i w sklepie online.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów