Oto najdroższa torebka świata. Szczęśliwy nabywca zapłacił za nią fortunę

Emilia Klima 01.06.2017
Najdroższa torebka świata
Fotografia: East News

Torebka Hermes Birkin została wylicytowana na aukcji w Hong Kongu za rekordową kwotę. 

Model torebki Birkin marki Hermes zapracował sobie na status legendarnej. W swojej kolekcji ma ją każda szanująca się fashionistka, a jej zdobycie wcale nie należy do najprostszych - na najbardziej rozchwytywane modele trzeba się zapisywać w kolejce. Czasem i to nie wystarczy. Unikatowe modele można dostać tylko na specjalnych aukcjach.

Miłośnicy marki spotkali się niedawno na takiej właśnie imprezie w Hong Kongu. Najbardziej łakomym kąskiem okazał się model "Himalaya" wykonany ze skóry krokodyla. Nabywca, którego tożsamości organizatorzy aukcji nie zdradzają, zapłacił za nią 350 tysięcy dolarów (ok 1 300 240 złotych).

Najdroższa torebka świata
Fotografia: Pinterest/

Najdroższa torebka świata

Torebka "Himalaya" to projekt z 2014 roku. Jest to bardzo unikatowy produkt, w roku firma produkuje 1-2 egzemplarze. Jest to spowodowane długim czasem produkcji. Model wykonany jest z matowej skóry krokodyla, uchwyty zdobione są 205 diamentami, a zapięcie wykonane z 18-karatowego złota. Jej wartość oszacowano na 193 000-258 000 dolarów - organizatorzy aukcji są zaskoczeni taką ostateczną ceną.

Anonimowy nabywca pobił dotychczasowy rekord i tym samym torebka "Himalaya" stała się oficjalnie najdroższą torebką świata. Wcześniej ten tytuł należał do innej torebki Birkin, za którą w 2016 zapłacono o 50 tysięcy dolarów mniej. 

Szeroki wybór torebek renomowanych marek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów