Naga, miesiączkująca, kochająca się z inną kobietą. Taka jest bohaterka bieliźnianych haftów Magdy Kamińskiej

Paulina Szestowicka 02.11.2016
Majtki z haftem Magdy Kamińskiej
Fotografia: www.instagram.com/sfeterr

Artystka nie bez powodu wyszywa takie wzory na majtkach. Mają dodać odwagi i sprawić, że kobiety przestaną się wstydzić. Siebie.

Nie ulega wątpliwości, że haftowanie jest domeną kobiet. Oczywiście, mężczyźni też często mają takie hobby, jednak nic nie wygląda na to, żeby ta czynność przestała uchodzić za typowo damską. Projekt Magdy Kamińskiej jeszcze bardziej upewnia, że hafty są bardzo kobiece i… bardzo dla kobiet.

W wakacje wróciła do tego jednego z ulubionych zajęć, któremu postanowiła nadać dodatkowy wymiar, feministyczny. Jej prawie wszyskie prace powstają na bieliźnie, a dokładnie majtkach. Jak tłumaczy, wybrała tę część garderoby, ponieważ to najważniejsza jej część - nosimy ją codziennie. Wydawać by się mogło, że bielizna z odważnymi haftami przypadnie do gustu głównie młodym dziewczynom, ale stało się inaczej.

Dostaję wiadomości od matek, żon, kobiet w ciąży i chłopców. Nawet moja mama i rodzice chłopaka są zachwyceni. Moja babcia jest fanką wzoru z półnagą kobietą stojącą przodem - powiedziała Magda Kamińska w rozmowie z I-D. - Dostaję mnóstwo wspierających komentarzy i prywatnych wiadomości na Instagramie. Niektórzy wstawiali moje wzory na swoje profile i pisali: "Sprawdźcie, to jest świetne!" To bardzo motywujące, kiedy wiesz, że to, co robisz podoba się innym.

Artystka jeden wzór haftuje w trakcie trwania okołu ośmiu piosenek. Praca idzie jej sprawnie tak samo jak przekonywanie dziewcząt, że warto nosić coś, co dodaje siły i pomaga przełamać wstyd. Magda Kamińska nie ukrywa, że jej bielizna jest odpowiedzią na obecną sytuację kobiet, które często hamują się w mówieniu o tym, że miesiączkują, albo że żyją w związku z kobietą, ponieważ boją się, że zostanie im nadana etykieta i będą miały z tego powodu nieprzyjemności.   

Autorka oryginalnej bielizny przypomina, że każda kobieta powinna czuć się piękna. Nie mogą się one przejmować tym, że czasami mają źle ułożone włosy, cellulit czy nie są w stanie sprostać cudzym oczekiwaniom. "Bądźcie dobre dla siebie i żyjcie w zgodzie ze sobą" - tłumaczy Magda Kamińska.

Modne i wygodne figi damskie

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów