Nadchodzi nowy "rewolucyjny" trend w modzie męskiej. Internauci są przerażeni

Emilia Klima 16.05.2017
Czy kombinezony wejdą do kanonu mody męskiej?
Fotografia: Instagram/originalromphim

Grupa entuzjastów mody zbiera fundusze na rozkręcenie firmy oferującej mężczyznom część garderoby wcześniej noszonej tylko przez kobiety.

Lato to szczególnie wymagająca pora roku dla fashionistów, którzy próbują połączyć stylowy wygląd z wygodą i dostosowaniem stroju do wysokiej temperatury. Uprzywilejowane pod tym względem wydają się być kobiety, które mogą przebierać w sukienkach, spódnicach i krótkich kombinezonach. Amerykańska firma RompHim chce to zmienić i upowszechnić noszenie tych ostatnich wśród mężczyzn. Brand został stworzony przez czwórkę przyjaciół i entuzjastów mody, którzy fundusze na rozkręcenie działalności i realizacje swojej misji zbierają na Kickstarterze. 

Wszystko, co dotychczas proponowała nam moda męska było albo zbyt "korporacyjne", albo za bardzo "studenckie", zbyt szykowna albo za proste. Dlaczego na rynku nie ma czegoś, co jest stylowe, bawi się z konwencjami, bez poświęcania wygody, dobrego fasonu i uniwersalności stroju? - piszą autorzy pomysłu zapowiadając rewolucję na rynku mody.

Odpowiedzią na te rozterki ma być właśnie kombinezon dla panów. Od kobiecej wersji ma go odróżniać jedynie zamek z przodu - z wiadomych względów. Założyciele brandu prototypu testują na sobie.

Romphim - kombinezony dla mężczyzn
Fotografia: Romphim - kombinezony dla mężczyzn

Internauci nie są przekonani

Firma Romphim prosi internautów o dotacje. Cel, który sobie wyznaczyli to 10 tysięcy dolarów. Prawie całą kwotę udało się im zabrać w ciągu pierwszego dnia akcji. Czy to oznacza, że pomysłowi fashioniści faktycznie odpowiadają na niewypełnioną dotąd niszę w modzie męskiej? Internauci, którzy emocjonalnie zareagowali na pomysł, nie są do końca przekonani. 

Kopnę w tyłek każdego z moich przyjaciół, który spróbuje założyć to w moim towarzystwie. Od tego właśnie ma się przyjaciół. 

Noszenie kombinezonów przez mężczyzn powinno być zakazane. 

Hipsterstwo wkroczyło właśnie na nowy poziom. Niech ktoś to powstrzyma - komentują internauci na Twitterze.

A co Wy myślicie o kombinezonach dla mężczyzn?

Romphim - kombinezony dla mężczyzn
Fotografia: Romphim - kombinezony dla mężczyzn
Romphim - kombinezony dla mężczyzn
Fotografia: Romphim - kombinezony dla mężczyzn
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów